Vodafone, Diyarbakır’a 19 milyon liralık santral merkezi açtı

Vodafone Türkiye, bölgedeki 9 ile birden hizmet verecek olan Diyarbakır Santral Merkezi’ni, 19 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdi.

Vodafone, Diyarbakır’a 19 milyon liralık santral merkezi açtı
09 Nisan 2014 Çarşamba 17:23

Vodafone Türkiye, bölgedeki 9 ile birden hizmet verecek olan Diyarbakır Santral Merkezi’ni, 19 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdi. En son teknolojiye sahip cihazların kullanıldığı Diyarbakır Santral Merkezi ile bölgede çok daha hızlı, kaliteli ses ve data hizmeti sağlanmış olacak.

Kesintisiz büyümesine paralel olarak artan müşteri ihtiyaçlarına mükemmel cevap verebilmek için teknoloji, sosyal ve hizmet alanlarında durmaksızın yatırımlar gerçekleştiren Vodafone Türkiye, Diyarbakır’a yaptığı yatırımlarla bölgesel kalkınmaya desteğini sürdürüyor. 19 milyon TL’lik yatırımla kurulan Diyarbakır Santral Merkezi, Batman, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Malatya, Elazığ, Mardin ve Adıyaman olmak üzere toplam 9 şehirde hizmet vermeye başladı. Bölgedeki tüm illeri tek çatı altında toplayan merkez, Türkiye’de en yoğun trafiğin taşındığı 5 merkez olma özelliği taşıyor.

En son teknolojiye sahip cihazların kullanıldığı Diyarbakır Santral Merkezi’nde,IP teknolojileri kullanılarak müşterilere çok daha hızlı ve kaliteli hizmet sunulacak. Merkezde sunulan HD ses kalitesi, sesin karşı tarafa çok daha net iletilmesini sağlayan ve kullanıcılara çok daha doğal bir ses deneyimi sunan bir teknoloji olarak dikkat çekiyor. Toplam 2.200 metrekare kapalı alana sahip olan santral, aynı anda 3.5 milyon aboneye hizmet verme kapasitesine sahip.

Konuyla ilgili Diyarbakır’da basın mensuplarıyla bir araya gelen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, son 3 yılda Diyarbakır’a yaklaşık 45 milyon TL yatırım yaptıklarını söyledi. Suel,” Bugüne kadar ilde 39 bayi ile 122 kişiye doğrudan istihdam sağlarken, dolaylı istihdam sayımız 488’e ulaştı. Diyarkart adıyla buradaki müşterilerimize avantajlı tarifeler sunduk. Diğer yandan ilimizde ve bölgemizde sosyal projelerimizi de önemsedik. MEB-AÇEV işbirliğinde yürüttüğümüz ‘Geleceğe İlk Adım Projesi’ kapsamında 2009 yılından bugüne Diyarbakır’da 10 anasınıfımızda 1.904 çocuğun kaliteli okul öncesi eğitim almasına destek verdik.‘Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak’ projesi kapsamında da Diyarbakır’da 9.390 gencimize ücretsiz bilgisayar eğitimi sağladık.” İfadelerini kullandı.

YATIRIMLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Diyarbakır’da yatırımlarının artarak devam edeceğini vurgulayan Hasan Süel, Diyarbakır Santral Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Süel,”19 milyon TL’lik yatırımla hayata geçen merkezimiz, Türkiye’deki en yoğun trafiği taşıyan merkezlerimizden biri olacak. Kesintisiz büyümemize paralel olarak, Türkiye’nin her köşesini kapsayan yatırımlarımıza aralıksız şekilde devam edeceğiz. Türkiye’nin dijital dönüşümü için ilham veren teknolojileri sunmayı sürdüreceğiz.” diye konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×