Vergi ve prim borçlarının yeniden yapılandırılması

- TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: - "Tahsilatlarda sıkıntı yaşandığı bir dönemde, devletimiz, ‘Merak etmeyin, sizin arkanızdayız’ demiştir"

Vergi ve prim borçlarının yeniden yapılandırılması
22 Temmuz 2016 Cuma 12:41

ANKARA (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, vergi ve prim borçlarına yönelik düzenlemeye ilişkin, "Tahsilatlarda sıkıntı yaşandığı bir dönemde, devletimiz, ‘Merak etmeyin, sizin arkanızdayız’ demiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Hisarcıklıoğlu, yaptığı açıklamada, vergi ve prim borçları ile Varlık Barışına yönelik düzenlemeleri olumlu bulduklarını belirtti.

Devletin bu şekilde iş dünyasına, "Biz sizin arkanızdayız" mesajı verdiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:

"Maliye Bakanı'mız Sayın Naci Ağbal’a dün açıkladığı vergi ve prim borçlarının yapılandırılmasına ve Varlık Barışına yurt içi varlıkların da dahil edilmesine ilişkin karardan dolayı teşekkür ediyorum. Tahsilatlarda sıkıntı yaşandığı bir dönemde, devletimiz, ‘Merak etmeyin biz sizin arkanızdayız’ demiştir.

Ayrıca iş dünyamızdan gelen yoğun taleplere olumlu karşılık verilerek, matrah artırımı ve stok affı konusunda da adım atılması son derece yerinde olmuştur. Tüm özel sektörümüzün bu imkanlardan azami şekilde faydalanacağından eminim.

Cumhurbaşkanı'mız ve Başbakan'ımız başta olmak üzere tüm emeği geçenlere, ülkemizin geleceğine yatırım yapan yatırımcılara böyle bir temiz sayfa açma imkanı sağladıkları için şükranlarımızı sunuyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×