TUSKON’dan ‘Uganda soruşturması’ iddialarına yalanlama

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Genel Sekreteri Dr. Mustafa M.

TUSKON’dan ‘Uganda soruşturması’ iddialarına yalanlama
05 Şubat 2014 Çarşamba 18:43

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Genel Sekreteri Dr. Mustafa M. Günay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Uganda ve Angola ile ilişkili olduğu iddia edilen bir soruşturma açıldığı ve bu çerçevede ifadesinin alındığı haberlerini yalanladı.

Söz konusu iddiaların bir süredir devam eden karalama kampanyasının bir parçası olduğunu ifade eden TUSKON'dan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bugün bazı gazete ve internet sitelerinde Genel Sekreterimiz Dr. Mustafa M. Günay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Uganda ve Angola ile ilişkili olduğu iddia edilen bir soruşturma açıldığı ve bu soruşturma kapsamında Mustafa Günay’ın savcılıkça ifadesinin alındığı şeklinde haberler yer almıştır.

Genel Sekreterimiz hakkında açılmış herhangi bir soruşturma bulunmamaktadır. Bu nedenle Mustafa Günay’ın ifade vermeye davet edildiği ya da ifadesinin alındığı yönündeki haberlerin tümü asılsızdır. Söz konusu iddialar iftira ve yalan olup, bu iddiaların bir süredir devam eden karalama kampanyasının bir parçası olduğunu düşünmekteyiz.

Herhangi bir soruşturma ve ifade alma işleminin olmadığı hususu Cumhuriyet Başsavcılığınca da kamuoyuna açıklanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×