Türkiye Finans’a 350 milyon dolar murabaha sendikasyonu

Türkiye Finans, 253,5 milyon dolar ve 72 milyon Euro olmak kaydıyla toplamda 350 milyon dolar tutarında murabaha sendikasyonu temin etti. Bir sene vadeli sendikasyona 12 ülkeden 21 banka katıldı. Sendiksyon maliyeti Libor/Euribor + yüzde 1 oldu. Türkiye.

Türkiye Finans’a 350 milyon dolar murabaha sendikasyonu
09 Temmuz 2014 Çarşamba 15:58

Türkiye Finans, 253,5 milyon dolar ve 72 milyon Euro olmak kaydıyla toplamda 350 milyon dolar tutarında murabaha sendikasyonu temin etti. Bir sene vadeli sendikasyona 12 ülkeden 21 banka katıldı.

Sendiksyon maliyeti Libor/Euribor + yüzde 1 oldu. Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, konu ile ilgili olarak “Türkiye’nin reel ekonomisine katkı sunmaya devam ediyoruz. İki senedir katılım bankacılığı sektöründe en yüksek tutarlı murabaha sendikasyonlarına imza atıyoruz. Bu durum uluslararası finans piyasalarının ülke ekonomimize ve Türkiye Finans’a duydukları güvenin bir göstergesi.” dedi.

Murabaha sendikasyonu ile KOBİ’lere finansman desteği vereceklerini; Türk ekonomisine katma değer üretmeye devam edeceklerini vurgulayan Gürerk, sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye Finans olarak geçtiğimiz yıl Haziran ayında 28 bankanın katılımıyla 500 milyon dolar ile katılım bankacılığının en yüksek tutarlı sendikasyon kredisini imzalamıştık. Yine bu yılın Haziran ayında 800 milyon Malezya Ringiti (MYR) tutarında sukuk ihracı yapan ilk Türk kurum olmanın yanı sıra bugüne kadar bir yabancı kurum tarafından ihraç edilmiş en yüksek MYR sukuk ihraç işlemini gerçekleştirmiştik. Tüm bu çalışmalarımızla Katılım Bankacılığına yön veren kurum olmaya devam ediyoruz.”

Sendikasyona katılan bankalar şöyle:

ABC Islamic Bank (E.C.), Abu Dhabi Commercial Bank PJSC, Standard Chartered Bank, Noor Islamic Bank PJSC, Al Baraka Islamic Bank, Bank Audi SAL, BBK B.S.C., Boubyan Bank K.S.C., British Arab Commercial Bank plc, Citibank N.A., Nassau, Branch, Dubai Islamic Bank PJSC, Gulf International Bank B.S.C., Kuwait International Bank K.S.C., The Saudi British Bank, Emirates NBD Bank PJSC, Bank Audi France, Credit Europe Bank N.V., DenizBank AG, Deutsche Bank AG, London Branch, UBI Banca International S.A., Zürcher Kantonalbank.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×