Türk Telekom, kesintisiz iletişim sağladı

- Türk Telekom Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının darbe girişiminin ilk anlarında binalarına yönelik işgal eylemlerine rağmen kesintisiz iletişim sağladığını duyurdu

Türk Telekom, kesintisiz iletişim sağladı
16 Temmuz 2016 Cumartesi 21:55

İSTANBUL (AA) - Türk Telekom Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının darbe girişiminin ilk anlarında binalarına yönelik işgal eylemlerine rağmen kesintisiz iletişim sağladığını duyurdu.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı darbe girişiminin büyük bir kararlılık ve milli iradenin gücüyle bertaraf edilmiş olmasından duydukları memnuniyet ifade edilirken, demokrasiye sıkı sıkıya bağlı kalma yolunda hayatını kaybederek şehitlik mertebesine erişen vatandaşlara rahmet, yaralılara şifa dilekleri yer aldı.

"Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın liderliğinde demokrasimize sahip çıkmak ve bu uğurda üzerimize düşen sorumluluğu sonuna kadar yerine getirme konusunda azimle ilerlemeye devam edeceğiz" denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Demokrasimize yönelik her türlü saldırı toplumsal huzura ve ülkemizin refahına büyük zarar vermektedir. Devletimizin ve milletimizin kararlı duruşu ve sergilediği iradeyle daha güçlü bir demokrasiye sahip olacağımıza dair inancımız tamdır. Darbe girişiminin ilk anlarında binalarımıza yönelik işgal eylemleri, güvenlik güçlerimiz ve Türk Telekom çalışanlarının üstün gayret ve çabası ile sonuçsuz kalmış, hiçbir teknik arıza ve aksaklık yaşanmadan müşterilerimiz hizmet almaya devam ederek, sevdikleriyle iletişim kurabilmişlerdir. Müşterilerimizin yanı sıra altyapı hizmeti sağladığımız kamu kurum ve kuruluşlarımızın iletişim ihtiyacı da çalışmalarımız neticesinde kesintisiz karşılanmış olup, kamu güvenliği için kritik önem taşıyan iletişimin sürekliliği temin edilmiştir."

81 ildeki tüm bina ve ofisleri ile sistemlerinde güvenlik kuvvetlerinin de desteğiyle kontrolün sağlandığı belirtilen açıklamada, "Tüm Türk Telekom personelimiz, görevinin başında olup, halkımızın iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışmalarına devam etmektedir. Sahip olduğumuz güçlü altyapıyla Türk ekonomisinin ana damarı olan özel sektör ve kamu kurum ve kuruluşlarının iletişim ihtiyaçlarını karşılama sorumluluğu ve bilinciyle hükümetimizle ve ilgili kuruluşlarla iş birliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemizin demokrasi mücadelesinde Türk Telekom olarak devletimizin ve halkımızın yanında olduğumuzu ve halkımızın iletişim ihtiyacının her şartta karşılanması için var gücümüzle ve yılmadan çalışmaya devam edeceğimizi bilgilerinize sunarız" değerlendirmesi yapıldı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×