Turist Geldi, Şirket Kurdu

İlk kez geldiği Samsun’a hayran kalan Suudi Arabistanlı iş adamı Mohammad Alsohaimi, ilde bir şirketin kurucu ortağı oldu.

Turist Geldi, Şirket Kurdu
27 Nisan 2014 Pazar 14:58

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Blacksea Travel Turizm Şirketi’nin kurucu ortağı olup, TSO’ya üye olan Arap iş adamı Alsohaimi’yi girişiminden dolayı tebrik ederek, oda üyelik belgesi ve rozetini verdi.

Samsun'un doğal, kültürel ve turistik özelliklerini, ulusal ve uluslararası turizme kazandırmak, turizm potansiyelini tanıtmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin daveti üzerine kente gelen Suudi Arabistanlı iş adamları ve gazetecilerden oluşan 19 kişilik heyetin içinde yer alan iş adamı Mohammad Alsohaimi, merkezi Samsun’da olan Blacksea Travel Turizm Şirketi’nin kurucu ortağı olarak, Samsun TSO’ya kayıt yaptırdı. Suudi iş adamı Mohammad Alsohaimi, şirketin diğer kurucu ortakları Oğuz Serinkaya ve Metin Çalışkan’la birlikte TOBB yönetim kurulu üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu ziyaret etti.

"ARAP TURİSTLER SAMSUN’A GELECEK"

Başkan Salih Zeki Murzioğlu, Samsun TSO’ya üye olan Mohammad Alsohaimi’ye, odanın üyelik belgesini vererek, yakasına Samsun TSO’nun rozetini taktı. Samsun’da iş yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Alsohaimi, “İlk kez geldiğim Samsun’u bu kadar farklı beklemiyordum. Gerçekten diğer arkadaşlarımızla birlikte şoktayız. Benim için burada iş yapmak gerçekten çok güzel bir duygu. İlk adımımızı attık. Allah niyetimizi kabul etsin. Samsun TSO’nun üyesi olmaktan da büyük gurur duyuyorum. Ülkemize gittiğimizde buradaki izlenimlerimizle ilgili, “Suudili gözüyle Samsun” adı altında sergi açacağız. Samsun’la ilgili hevesimiz ve heyecanımız yüksek. Gittiğim her yerde de Samsun’u anlatacağım. Bundan sonraki amacımız şirketimiz aracılığıyla Arap turistleri Samsun’a çekmek.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

MURZİOĞLU, SUUDİ İŞ ADAMINI TEBRİK ETTİ

Suudi iş adamı Mohammad Alsohaimi’ye, girişiminden dolayı teşekkür eden Murzioğlu, “Avrupalı iş adamlarından üyelerimiz vardı ama ilk kez Suudi Arabistanlı bir üyemiz oldu. Samsun gerçekten çok güzel turizm kenti. Bizim tek eksiğimiz tanıtım. Suudi Arabistanlı halkın istediği her şeye sahibiz. Arap turistler Karadeniz’e geliyor ama maalesef Samsun’u bilmiyorlar. Arabistan’la daha sıkı bağ kurmalıyız. Biraz geç oldu ama inşallah bu girişimler bir başlangıç olur. 2015 yılında mutlaka kentimizi tanıtmak için bir atılım yapmalıyız. Bu konuda da üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız.” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×