Siemens, İstanbul'dan sonra Adana'da motor bakım ve onarım merkezi açtı

Endüstri alanında hizmet sunan Siemens, üretimini yapmakta olduğu elektrik motorlarının Türkiye’deki servis, bakım ve onarım ağını, Adana’da Motor Bakım Onarım Merkezi ile genişletiyor.

Siemens, İstanbul'dan sonra Adana'da motor bakım ve onarım merkezi açtı
16 Nisan 2014 Çarşamba 17:18

Endüstri alanında hizmet sunan Siemens, üretimini yapmakta olduğu elektrik motorlarının Türkiye’deki servis, bakım ve onarım ağını, Adana’da Motor Bakım Onarım Merkezi ile genişletiyor. Adana’daki merkez, 2003 yılında İstanbul’da açılan yerden sonra Siemens’in motor bakımı ve onarımı alanında Türkiye’de açtığı ikinci merkez olma niteliği taşıyor.

Ağır sanayi alanında Türkiye’nin önemli şehirlerinden Adana’nın Yüreğir ilçesinde açılan Siemens’in Motor Bakım Onarım Merkezi’nde, 2X25 ton kapasiteli montaj vinci, son teknoloji motor ve jeneratör test üniteleri ve modern yıkama ve boyama sistemleri yer alıyor. Merkezde marka ve modelden bağımsız olarak tüm alçak gerilim-yüksek gerilim AC ve DC motorlar ve jeneratörlerin tamir ile bakımları yapılabiliyor. Ayrıca merkezde müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik motorlarda çeşitli modifikasyonlar da gerçekleştirilebiliyor. 50 tona kadar Siemens/Flender redüktör ve motorlu redüktörlerinin servisi ve Siemens sürücülerinin bakımı da yine Adana Motor Bakım Onarım Merkezi’nde gerçekleştirilebiliyor.

Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, Adana’nın sanayisi ve ekonomik gücü ile bölgede önemli bir merkez olduğunu belirtti. Hüseyin Gelis, “Siemens olarak 160 yıldan fazla süredir Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz. Siemens Anadolu’ya sadece bir veya birkaç projeyi hayata geçirmek için gelmedi, bu toprakların değerine ve potansiyeline inandı, önemli yatırımlar yaptı. Türkiye’deki ilk aydınlatma sistemi, ilk tramvay, ilk enerji üretimi tesisi ve daha birçok ilk Siemens’in imzasını taşıyor. Türkiye’de hayata geçirdiğimiz tüm yenilikler sebebiyle, ülkemizde Siemens yabancı uyruklu bir Türk şirketi olarak görülüyor. Şirketimizin ülkemizdeki bu konumu bizim için bir gurur vesilesi.” dedi. Adana’nın Siemens için önemine de değinen Gelis, “Siemens olarak Adana’ya gelişimiz 1950’li yıllara dayanıyor. Adana’nın sanayisi ve ekonomik gücü ile bölgede önemli bir merkez olduğunun bilincindeyiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Siemens Adana Motor Bakım Onarım Merkezi’nin açılış kurdelesini Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, Siemens Türkiye Endüstri Sektörü Lideri Ali Rıza Ersoy ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç birlikte kesti.

Başta demir çelik, çimento, petrol, yiyecek-içecek, tekstil, cam, kağıt-ağaç, otomotiv, su ve atık su başta olmak üzere birçok sektörde kullanılan motorların ihtiyaçlarını karşılayacak merkez ile Adana ve çevresinin yanı sıra tüm Orta Doğu Bölgesi’ne de hizmet verilecek. Siemens; motor servis, bakım ve onarım portföyü ile sadece Türkiye'deki tüzel firmaların çözüm ortağı ve hizmet sağlayıcısı değil, aynı zamanda Orta Doğu’da da çözüm ortağı ve hizmet sağlayıcısı sorumluluğunu taşıyor.
CİHAN

Siemens, İstanbul'dan sonra Adana'da motor bakım ve onarım merkezi açtı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×