Pak Ağaç İşçileri Sendikası, ilk olağan genel kurulunu yaptı

Kayseri merkezli kurulan Pak Ağaç İşçileri Sendikası 1. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Sendika üyeleri yeni yönetimi belirledi. Pak Ağaç İşçileri Sendikası (Pak Ağaç İş) Genel Başkanlığı'na Mehmet Toktemur seçildi. Kurula, kendisi...

Pak Ağaç İşçileri Sendikası, ilk olağan genel kurulunu yaptı
09 Haziran 2014 Pazartesi 19:48

Kayseri merkezli kurulan Pak Ağaç İşçileri Sendikası 1. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Sendika üyeleri yeni yönetimi belirledi. Pak Ağaç İşçileri Sendikası (Pak Ağaç İş) Genel Başkanlığı'na Mehmet Toktemur seçildi. Kurula, kendisi de eski bir mobilya çalışanı olan Aksiyon İşçi Sendikaları sendika üyeleri ve konfederasyon başkanı Vedat Öztürk de katıldı.

Toplantıda Pak Ağaç İşçileri Sendikası Genel Başkanlığı’na Mehmet Toktemur seçildi. Toktemur seçildikten sonra yaptığı konuşmada, sektörde 241 bin 700 kişinin kayıtlı çalıştırıldığını ve 50 bin civarında işçinin ise kayıt dışı istihdam edildiğini belirtti. İşçilerin yasal haklarının korunması için çaba sarf edeceklerini vurgulayan Mehmet Toktemur, "Anadolu’nun en çok ihracat yapan illerinden Kayseri’de kurulan 'PAK Ağaç İşçileri Sendikası' sektördeki çalışanlara yeni umut kapısı olacak, tarafların hak ve hukuklarını adil bir şekilde savunulacaktır. Çalışanların görüş ve önerileri doğrultusunda çalışma şartlarının daha iyi olması için çaba sarf edeceğiz." dedi.

Vedat Öztürk ise konuşmasında, konfedarsyonun olarak tüm sendikaların yanında olduklarını belirtti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×