Nurgül Yeşilçay: Yollu mu Olalım?

Isparta'da birlikte olduğu adamı kendisine tecavüz ettiği gerekçesiyle öldüren kadına müebbet verilmesine, Nurgül Yeşilçay tepki gösterdi.

Nurgül Yeşilçay: Yollu mu Olalım?
26 Mart 2015 Perşembe 01:29

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde yaşayan Nevin Yıldırım, kendisine tecavüz ettiği gerekçesiyle akrabası Nurettin Gider'i öldürdü. Olaydan sonra, elinde kesik başla köy meydanına inen kadın, 'Namusumu temizledim' diye bağırdı. O vakitler bilhassa bayanların sosyal medyadan destek çıktığı Nevin Yıldırım'a ceza verilmemesi dahi gündeme geldi.

SAVCI 'TECAVÜZ YOK' DEDİ, KADIN MÜEBBET ALDI

Ancak davanın savcısı Osman Çabuk cinayetin 'tecavüz' yüzünden olmadığını ve ikili içerisinde 3 yıllık bir ilişki bulunduğunu kaydetti.

Bu büyüme üstüne Nevin Yıldırım müebbet hapisle cezalandırıldı. Bu karara tepkiler de gecikmedi.

'ERKEK ÖLDÜRÜNCE İYİ HAL İNDİRİMİ KADIN ÖLDÜRÜNCE MÜEBBET'

Nurgül Yeşilçay; eşlerini, sevgililerini öldüren erkeklerin, 'namusum için öldürdüm' dedikleri için veya mahkemede hakim karşısına takım giysi ile çıktıkları için iyi durum indirimi almaları ve birkaç sene hapis cezasına çarptırılmalarına rağmen, sevgilisini öldüren kadının müebbet almasına reaksiyon gösterdi.

Kadınlara olumlu ayrımcılık yapılacaksa diğer çeşitli olmasını dileyen Yeşilçay, Twitter hesabından şunları söyledi: 'Erkek tecavüz edip edip iyi durum indirimi alırken kadınlar tecavüzcüsünü öldürdüğünde ya hapishanede çürüyor veya ölümü göze alıyor.

'YOLLU MU OLALIM'

Eğer olumlu ayrımcılık yapacaksanız pembe otobüsle değil kadına böyle bi halde müebbet vermeyerek yapsanıza. Naapalım yollu mu olalım?!!!' yazdı.

Yeşilçay, daha sonra 2013 senesinde 40 yaşındaki bir adamla evlendirildiği gece genital bölgesindeki iç tahribattan ölen 8 yaşındaki Afganistanlı Rowan'ın fotoğrafını yayınladı ve ekledi: 'Peki bu ve bunun benzeri binlerce küçücük çocuğun sapıkça ölümünden bu zihniyet mesul değil mi?'


Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×