Mersin Gıda Fuarı açıldı

Mersin Uluslararası Gıda Teknolojileri ve Paketleme Fuarı açıldı. Yenişehir Fuar alanında gerçekleştirilen Gıda Fuarına, Ekvator Ticaret Müşavirinin yanı sıra Ürdün, Irak, Pakistan, Irak, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Lübnan, Ukrayna, Suud.

Mersin Gıda Fuarı açıldı
17 Nisan 2014 Perşembe 16:08

Mersin Uluslararası Gıda Teknolojileri ve Paketleme Fuarı açıldı. Yenişehir Fuar alanında gerçekleştirilen Gıda Fuarına, Ekvator Ticaret Müşavirinin yanı sıra Ürdün, Irak, Pakistan, Irak, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Lübnan, Ukrayna, Suudi Arabistan’dan firmalar ve alım heyetleri katılıyor.

111 firmanın ürünlerini sergilediği fuarın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, işadamları ve sanayicilerin büyük atılımlar yaptığı Mersin'de yerel yönetimler tarafından yatırımcıların önünün açılamadığı kaydetti.

İşsizliğin çok büyük oranlara yükseldiği kentte barış, huzur ve kardeşliğin sağlanması için herkesin önüne iş ve aş konulması mecburiyetinde olduklarını anlatan Kocamaz, "Bunun için sivil toplum örgütlerine, girişimcilere çok büyük görevler düşüyor. Yerel yönetimlerin ise yatırımcıyı bölgeye çekmesi için yükümlülükler üstlenmesi gerekiyor. Biz bu işte var olduğumuzu her daim ifade ediyoruz. Geçmiş dönemden bu yana sıkıntıların ne olduğunu, bununla ilgili yerel yönetimlerin neler yapması gerektiğini her zaman söyledik." diye konuştu.

Tanıtıma çok önem verilmesi gerektiğini de dile getiren Kocamaz, “Gerek ürünlerimizin tanıtımına, gerekse kentimizin tanıtımına yeni bir vizyonla, dünyanın her yerinde düzenlenen fuarlara katılarak, çeşitli platformlarda Mersin’in temsil edilmesini sağlamak mecburiyetindeyiz." dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut ise Mersin'in temel anlamda tarımda çok güçlü bir kent olduğuna dikkat çekti. Gıda sektörünün öneminin tarım ve hayvancılıktan elde edilen ana ürünlerin katma değere dönüştürmesiyle ortaya çıktığını anlatan Aşut, artık gıda da katma değer oluşturur hale gelindiğini söyledi.

Gıda, Gıda Teknolojileri ve Paketleme Fuarını 8. kez açmanın sevincini yaşadıklarını anlatan Aşut, şöyle devam etti: "Daha önemlisi, gıda sektöründe kentin markalarını ve yeni pazarlarını oluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm dinamikleri ile Mersin’in bu fuarlara, kesintisiz devam eden bu fuarların ise Mersin ekonomisine karşılıklı katkılar yapmaya devam edeceğine inanıyoruz"
CİHAN

Mersin Gıda Fuarı açıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×