Meclis'in bir günlük maliyeti 5 milyon lira

Ekonomi ve Kalkınma Bakanı Yılmaz, Meclis'in bir saatlik çalışmasının 600 bin liraya mal olduğunu söyledi. Meclis'in günde 8 saat çalışması halinde günlük yaklaşık 5 milyon lira masraf çıkıyor

Meclis'in bir günlük maliyeti 5 milyon lira
02 Mart 2016 Çarşamba 10:48

TBMM'nin günlük masraflarının milyonlarca lira tuttuğu ortaya çıktı. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Meclisimizin bir saat çalışması aşağı yukarı 600 bin liralık bir maliyet" dedi.

Bütçe görüşmelerinde konuşan Bakan, "Bu dönem Türkiye'nin farkı kapatması için ciddi bir imkan sunuyor. Bu imkanı yapısal reformlarla mutlaka değerlendirmek durumundayız. Bu çerçevede de 4 başlığın ben öne çıktığını düşünüyorum. Bir tanesi AB. AB, ilgili bütün siyasi partilerimiz aslında iş birliğiyle güç birliğiyle hızlı adımlar atmak durumundayız. İkincisi yatırım, iş ortamına ilişkin reformlarımız; burada da yine Meclisimizin desteğine ihtiyacımız var. Üçüncüsü yeni anayasa; demokratik standartlarımızın oturduğu, gerçekten çok daha ileri demokratik bir ülke haline gelmemizi sağlayan anayasamız, ekonomik geleceğimiz bakımından da son derece önemli, kritik bir husustur" dedi. 

"Dördüncüsü de bu Meclisimizi ilgilendiren bir husus; iç tüzük" diyen Yılmaz, "Otururken kabaca bir hesap yaptım, Meclisimizin bir saat çalışması aşağı yukarı 600 bin liralık bir maliyet. Hep birlikte, bütün siyasi partilerle iç tüzük konusunu da mutlaka ele almalıyız" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×