İŞKUR'dan 'JİTEM' açıklaması: Söz konusu okulun varlığına rastlanmadı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Ankara Etimesgut Asgari JİTEM Terör Mücadele Harp Okulu'nun isminin işsiz bir vatandaşın beyanı doğrultusunda kayıtlarına girdiğini belirterek, "Yapılan inceleme sonucunda söz konusu okulun varlığına rastlanmamış ve kurum kayıt.

İŞKUR'dan 'JİTEM' açıklaması: Söz konusu okulun varlığına rastlanmadı
09 Aralık 2013 Pazartesi 17:48

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Ankara Etimesgut Asgari JİTEM Terör Mücadele Harp Okulu'nun isminin işsiz bir vatandaşın beyanı doğrultusunda kayıtlarına girdiğini belirterek, "Yapılan inceleme sonucunda söz konusu okulun varlığına rastlanmamış ve kurum kayıtlarından çıkarılarak gerekli düzeltme yapılmıştır." ifadesini kullandı.

İŞKUR, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada bazı yazılı ve görsel basında kurumlarına ait resmi web sitesinde Ankara Etimesgut Asgari JİTEM Terör Mücadele Harp Okulu'nun okullar listesinde yer aldığının ifade edildiği vurgulandı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Kurumumuz portalında iş arayan kayıtları beyan doğrultusunda yapılmaktadır. Belirtilen okulun adı işsiz bir vatandaşımızın beyanı üzerine kurum kayıtlarına girmiştir. Yapılan inceleme sonucunda söz konusu okulun varlığına rastlanmamış ve kurum kayıtlarından çıkarılarak gerekli düzeltme yapılmıştır. Kurumumuz yetkililerinin bu konuda şimdiye kadar herhangi bir basın ve yayın organına açıklaması olmamıştır. Kontrol sürecindeki aksaklığa ilişkin idari inceleme devam etmektedir."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×