İskenderun'da uyuşturucu operasyonu

- Toplam ağırlığı 251 kilo 800 gram olan kokain ele geçirildi

İskenderun'da uyuşturucu operasyonu
03 Ağustos 2016 Çarşamba 12:59

ANKARA (AA) - İskenderun'da, gümrük muhafaza ekiplerince toplam ağırlığı 251 kilo 800 gram olan kokain ele geçirilirken, bu miktarın ülke tarihinin en büyük kokain yakalaması olduğu ifade edildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İskenderun Limanı'nda uyuşturucu tacirlerinin Güney Amerika ülkelerinden gönderilen konteynerlerin boşluklarına bıraktıkları kokain, "kap-kaç" yöntemi ile Türkiye'ye sokulmaya çalışılırken yakalandı.

Mısır'ın Damietta Limanı'ndan İskenderun Limakport Limanı'na getirilen 33 konteyner, İskenderun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerini şüphelendirdi. Gemiler, tahliye edilir edilmez araç ve konteyner tarama sistemine yönlendirildi. Mobilya ürünü yüklü olduğu bildirilen konteynerlerden üçünde olağan dışı yoğunluk tespit edildi. Yapılan detaylı aramada, konteynerlerden birinde 9 siyah çanta içerisinde toplam ağırlığı 251 kilo 800 gram olan kokain ele geçirildi.

Terörle bağlantısı olduğu düşünülen kaçakçılık olayı ile ilgili devam eden soruşturmaya emniyet birimleri de dahil edildi. Kaçakçılığa karıştığı düşünülen 2 kişi ise adli makamlara sevk edildi.

Söz konusu operasyonla, ülke tarihinin en büyük kokain yakalamalarından biri gerçekleşti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×