Finansal İstikrar Komitesi Toplantısı

- Hazine Müsteşarlığı: - "Finansal İstikrar Komitesi üyeleri, gereken adımları iş birliği ve eşgüdüm içerisinde, zamanında ve etkili bir şekilde atmaya devam edecektir" - "Ulusal ve uluslararası ölçekte tüm paydaşlarımızla etkili iletişimimiz sürdürülecektir"

Finansal İstikrar Komitesi Toplantısı
04 Ağustos 2016 Perşembe 14:53

ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek başkanlığında dün gerçekleştirilen Finansal İstikrar Komitesi toplantısında, komite üyelerinin gereken adımları iş birliği ve eşgüdüm içerisinde, zamanında ve etkili bir şekilde atmaya devam edeceği, ulusal ve uluslararası ölçekte tüm paydaşlarla etkili iletişimin sürdürüleceği vurgusu yapıldı.

Hazine Müsteşarlığından yapılan açıklamada, Komitenin 27'nci toplantısının Başbakan Yardımcısı Şimşek başkanlığında dün gerçekleştirildiği belirtildi.

Toplantıda, dünya ve Türkiye ekonomisinin görünümü ile uluslararası finansal piyasalarda yaşanan gelişmelerin Türkiye'ye yansımaları ve ülke özelinde yaşanan gelişmelerin piyasalara etkilerinin değerlendirildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradeye karşı gerçekleştirilen hain girişim, devletimizin ve milletimizin birliği ve bütünlüğü sayesinde bertaraf edilmiştir. Finansal İstikrar Komitesi üyeleri arasındaki güçlü iş birliği ve eşgüdüm içerisinde alınan önlemler ile birlikte bankacılık sistemi ve kamu maliyesinin güçlü olması, ekonomik ve finansal temellerin sağlam olması sayesinde ülkemiz büyük bir stres testinden başarılı bir şekilde geçmiş ve finansal istikrar sürdürülmüştür. Finansal İstikrar Komitesi üyeleri, gereken adımları işbirliği ve eşgüdüm içerisinde, zamanında ve etkili bir şekilde atmaya devam edecektir. Ulusal ve uluslararası ölçekte tüm paydaşlarımızla etkili iletişimimiz sürdürülecektir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×