En güzel tatlı tasarımlarına 187 bin 500 lira ödül

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Ulusal Endüstriyel Gıda Tasarım Yarışması’nı ve Şekerli Mamuller Ar-Ge Proje Pazarı’nı organize ediyor. Her iki yarışmanın konusu da geleneksel Türk tatlıları....

En güzel tatlı tasarımlarına 187 bin 500 lira ödül
16 Haziran 2014 Pazartesi 12:03

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Ulusal Endüstriyel Gıda Tasarım Yarışması’nı ve Şekerli Mamuller Ar-Ge Proje Pazarı’nı organize ediyor.

Her iki yarışmanın konusu da geleneksel Türk tatlıları. 1.Ulusal Endüstriyel Gıda Tasarım yarışması, ‘Lisans Öğrencileri Kategorisi’ ve ‘Profesyoneller Kategorisi’nden oluşacak. Ar-Ge Proje Pazarı’nda ise ‘Genel Katılım Kategorisi’ olacak.

Lisans öğrencileri kategorisinde 35 bin TL, Profesyoneller Kategorisi’nde 100 bin TL olmak üzere Endüstriyel Gıda Tasarım Yarışması’nda 135 bin TL ve Ar-Ge Proje Pazarı’nda 52,5 bin TL olmak üzere iki yarışmada toplam 187 bin 500 bin TL para ödülü dağıtılacak. Endüstriyel Gıda Tasarım Yarışması ‘Profesyoneller’ kategorisinde birinciye 55 bin TL, ikinciye 30 bin TL, üçüncüye ise 15 bin TL ödül verilecek. Öğrenci kategorisinde ise birinci olan yarışmacı 20 bin TL, ikinci 10 bin TL, üçüncü ise 5 bin TL ödül almaya hak kazanacak. Şekerli Mamuller Ar-Ge Proje Pazarı’nda birinciye 30 bin TL, ikinciye 15 bin TL, üçüncüye ise 7 bin 500 TL ödül verilecek.

BİRİNCİYE YURT DIŞINDA TASARIM EĞİTİMİ

Bunun yanında Endüstriyel Gıda Tasarım Yarışması için lisans öğrencileri kategorisinde birincilik ödülü kazanan grubun endüstriyel tasarımcısına yurt dışındaki tasarım okullarında 2 yıllık eğitim imkanı, grubun gıda mühendislerine ise TÜBİTAK MAM Gıda Enstitüsü’nün sunduğu 2015 yılı eğitim programlarından seçeceği iki eğitime ücretsiz katılım imkanı sunulacak. Proje teslim tarihi 6 Ağustos 2014.

YURT DIŞINDAN JÜRİ ÜYELERİ GELİYOR

Yarışmaya yurt dışından jüri üyeleri katılıyor. Milan Politeknik Üniversitesi Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Profesör Marinella Ferrara, Uluslararası Gıda Tasarım Topluluğu Kurucusu Dr. Francesca Zampollo ve IED-Avrupa Dizayn Enstitüsü Gıda Tasarımı Yüksek Lisans Programı Öğretim Görevlisi Paolo Barichella jüri üyeleri arasında yer alıyorlar. Yarışmalarla ilgili ayrıntılı bilgiye www.gidatasarimyarismasi.org’dan ve www.argeprojepazari.org’dan ulaşmak mümkün. Facebook’ta oluşturulan gıda tasarım yarışması sayfasında da detaylar bulunuyor.

CİHAN

En güzel tatlı tasarımlarına 187 bin 500 lira ödül


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×