Ekvator Ginesi'nde petrol ve gaz arama lisansı

Ekvator Ginesi'nde petrol ve gaz arama lisansı
06 Haziran 2016 Pazartesi 18:37

CAPE TOWN (AA) - Ekvator Ginesi'nde toplam 37 petrol ve doğalgaz sahasında arama lisansı için ihale sürecinin başladığı bildirildi.

Ekvator Ginesi Maden, Endüstri ve Enerji Bakanı Gabriel Mbaga Obiang Lima, Anadolu Ajansı'nın (AA) "Global İletişim Ortağı" olduğu "Afrika Petrol ve Enerji Konferansı'nda (Africa Oil and Power Conference)" basın toplantısı yaptı.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nin başkenti Cape Town'da düzenlenen basın toplantısında konuşan Lima, Ekvator Ginesi lisans ihalesi "EG Ronda 2016" kapsamında toplam 37 petrol ve doğalgaz sahası için 37 arama lisansı verileceğini, bu sahalardan 32'sinin açık denizde (offshore) olduğunu söyledi.

Lima, petrol ve doğalgaz sahalarında arama yapmak isteyen şirketlerin lisans için 6 Haziran'da Bakanlığa niyet mektuplarını vermeye başlayabileceklerini ve sürecin 30 Kasım 2016'da sona ereceğini aktararak "Seçilen şirketlere 2017 başında duyuru yapılacak ve sahalar için müzakereler başlayacak." dedi.

İhale tanıtım sürecinde Bakanlıktan bir heyet, 20 Haziran'da Londra, 20 Eylül'de Singapur, 9 Ekim'de İstanbul ve 1 Kasım'da ABD'nin Houston şehrine gidecek.

Ülkede 1,1 milyar varil kanıtlanmış petrol rezervi ve ortalama 40 milyar metreküp kanıtlanmış doğalgaz rezervi bulunuyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×