Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

- Bakan Zeybekci: -"(Van'daki saldırı) Şerefsiz şerefsizliğini yapacaktır. Kanla beslenen, bir yerlerden emir alanlar, bunu yapmaya devam edecektir ama bu ülkenin topraklarında, bu memleketin siyaset kurumunda yer alıp da 'Biz PKK'yı terör örgütü olarak görmüyoruz' diyenler de akan kanın içinde boğulacaklardır"

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de
12 Eylül 2016 Pazartesi 21:12

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, PKK'nın Van'daki saldırısına ilişkin "Şerefsiz şerefsizliğini yapacaktır. Kanla beslenen, bir yerlerden emir alanlar, bunu yapmaya devam edecektir ama bu ülkenin topraklarında, bu memleketin siyaset kurumunda yer alıp da 'Biz PKK'yı terör örgütü olarak görmüyoruz' diyenler de akan kanın içinde boğulacaklardır." dedi.

Bakan Zeybekci, AK Parti Denizli İl Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, vatan savunması için hayatını kaybeden tüm şehitlere rahmet, gazilere şifa diledi ve şehit yakınlarının bayramını kutladı.

FETÖ elebaşının verdiği talimatı görmeyen ya da "Vardır bir bildiği" diyen, gözleri ve gönlü kapalı, ruhu körelmiş, aklı ve kalbi gitmiş insanların hala olduğunu belirten Zeybekci, bu işte parmağı olanların en ağır şekilde cezalandırılıp hesabının sorulacağını vurguladı.

Zeybekci, 15 Temmuz'da dünyada hiçbir ülkenin ve milletin yazamadığı "sivil demokrasi devriminin" yazıldığını, bu devrimi gittikleri her ülkede anlatmaya gayret ettiklerini ifade ederek şöyle konuştu:

"Anlattıklarımızda bunu anlayanlar ve takdir edenler yüzde 99. Ama bazıları, bu ihanet, bu terörizmi, bu darbe girişimini kendi yazdıkları bir senaryonun bir parçası olarak işleme koyanlar şimdi başka bir algı operasyonu yapıyorlar. 241 şehit var, demokrasi kahramanı var, 2 bin 195 gazi var, bombalanmış Meclis var, onları sormuyor, başka şey soruyor. Ne yapsalar boş."

- "15 Temmuz şehitlerinin dualarıyla destan yazılıyor"

Milletin 15 Temmuz'da, demokrasi, irade, insan hakları, özgürlük, devlet ve yönetime de el koyduğunu söyleyen Zeybekci, şunları söyledi:

"Bundan sonra bu millet artık öyle eskisi gibi, hele hele bu zaferden, bu destandan sonra herkes elini ayağını denk alsın. Bundan zaferle çıkılmıştır ve bu zaferin destanı yazılmaktadır. Bugün eğer Cerablus'ta, bugün eğer, Menbiç'e, Rakka'ya doğru bir destan yazılıyorsa 15 Temmuz şehitlerinin dualarıyla yazılıyor bu destan. 15 Temmuz ihanetiyle temizlenen ordudaki kahraman Mehmetçiğimiz ve diğer güvenlik güçlerimiz, bu destanı yazıyor. Ve o hainler unutmasın ki Suriye'nin kuzeyinde, o Fırat'ın doğusu dahil olmak üzere bu ülkeye ihanete bu milletin evlatları asla ve asla sessiz kalmayacak, onların da inlerini başına yıkacaktır, Fırat'ın doğusu dahil olmak üzere. Çünkü biz ülke olarak şunu gayet iyi biliyoruz, bu vatanın savunması Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından başlamaz. Bunu herkes böyle bilsin. Bundan sonra Türkiye'mizi, bu vatanı, bu milleti ve bu bayrağı nerede savunmamız gerekiyorsa oraya kadar gideceğiz ve orada savunacağız."

Fırat Kalkanı Harekatı sayesinde Cerablus sokaklarında artık sevinç çığlıkları atan çocuklar olduğuna işaret eden Zeybekci, şöyle devam etti:

"Bu coğrafyanın tamamında gözler, bütün mazlumların gözleri Türkiye'ye dönük bakıyor. Recep Tayyip Erdoğan'ı arıyor, herkesin gözü onu arıyor, bu milletin askerini arıyor. Hedefimiz Suriye'nin toprak bütünlüğüdür. Suriye'nin hiçbir yerinde hiçbir terörist oluşuma izin verilmeyecek. Başka bir niyet yok." dedi.

- "Artık hesap sorma var"

Bakan Zeybekci, terör örgütü PKK'nın Van'daki saldırısına ilişkin şunları kaydetti:

"Şerefsiz şerefsizliğini yapacaktır. Kanla beslenen, bir yerlerden emir alanlar bunu yapmaya devam edecektir ama bu ülkenin topraklarında, bu memleketin siyaset kurumunda yer alıp da 'Biz PKK'yı terör örgütü olarak görmüyoruz' diyenler de akan kanın içinde boğulacaklardır. Bu millete bu hesabı vereceklerdir. Topyekun bir hesaplaşma günüdür demek istemiyorum ama artık sabrımız da kalmadı, tahammülümüz de kalmadı. Her nerede dünyanın neresinde olursa olsun, bu ülkeye bu millete, Türkiye'ye, birlik beraberliğimize, kardeşliğimize, bu ülkeyi oluşturan zenginliklerimize kasteden nerede hain varsa hesabını soracağız. İçimizde, TBMM'de bulunanların da hesabı sorulacak, onların da gereği yapılacaktır. Van'daki olayı şiddetle ve nefretle kınıyorum demek içimden gelmiyor. Nihat Zeybekci olarak şunu diyorum, bunun hesabı sorulacak. Bu millet bu hesabı her kim varsa arkasında, önünde, altında, üstünde, içinde, dışında kim varsa bunun hesabı bunlardan sorulacak. Artık kınama mınama yok öyle artık, artık hesap sorma var."

Ekonomi Bakanı Zeybekci, daha sonra 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda kamu personeli ve halk ile bayramlaştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×