Dolar ve riyal arttı, Ramazan hurması 5 lira zamlandı

Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan hurmanın fiyatı geçen seneye göre yaklaşık 5 lira arttı.Onlarca çeşidi olan hurma 6 lira ile 120 lira arasında değişen fiyatlarda pazara sunuldu. Kalitesine göre İran hurması 6-80 lira arasında, Bağdat...

Dolar ve riyal arttı, Ramazan hurması 5 lira zamlandı
22 Haziran 2014 Pazar 17:38

Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan hurmanın fiyatı geçen seneye göre yaklaşık 5 lira arttı.

Onlarca çeşidi olan hurma 6 lira ile 120 lira arasında değişen fiyatlarda pazara sunuldu. Kalitesine göre İran hurması 6-80 lira arasında, Bağdat hurması 10 lira, Medine hurması 25-50 lira arasında, Kudüs hurması 25-40 lira arasında, Peygamber hurması olarak bilinen Acve hurması ise 120 liradan alıcı buluyor

'ÜLKEYE EN AZ 300 TON HURMA GİRMİŞTİR'

Hurma Evi sahibi Yılmaz Gökçin, Suudi Arabistan ve Medine’de kendi hurma bahçeleri bulunduğunu ve oradan ekim ayında topladıkları hurmaları getirip sattıklarını söyledi. Bu sene kendi bahçelerinden getirdikleri yaklaşık 20 ton hurmanın yanı sıra Kudüs ve İran hurması da sattıklarını anlattı.

Ramazan dolayısıyla işlerin çok iyi olduğunu belirten Gökçin, “Ramazan yaklaştıkça işlerimiz açıldı. Büyük ilgi var. Zannediyorum bu sene Ramazan için Türkiye’ye en az 300 ton hurma girmiştir.” dedi. Hurma fiyatlarının bu sene yaklaşık 5 lira arttığını anlatan Yılmaz Gökçin, şunları söyledi: “Bizler son üç sene hurma fiyatlarında zam yapmamıştık. Ancak bu sene doların artması ile riyal de artınca mecburen hurma fiyatlarında yaklaşık 5 liralık bir artış yaşandı.”

İhvan mağazalarından satış sorumlusu Ertan Beker de hurma satışlarının çok iyi olduğunu belirterek, 20 lira ile 120 lira arasında hurma sattıklarını söyledi.

CİHAN

Dolar ve riyal arttı, Ramazan hurması 5 lira zamlandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×