BUGİAD yapı firmalarını zirvede buluşturdu

Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) bünyesindeki Yapı Komitesi, düzenlediği zirvede yapı sektörünün önde gelen firmalarını bir araya getirdi. Hilton Otel’de gerçekleştirilen ‘Tanışma ve İş Geliştirme Zirvesi’ne, Bursa,...

BUGİAD yapı firmalarını zirvede buluşturdu
03 Haziran 2014 Salı 14:23

Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) bünyesindeki Yapı Komitesi, düzenlediği zirvede yapı sektörünün önde gelen firmalarını bir araya getirdi. Hilton Otel’de gerçekleştirilen ‘Tanışma ve İş Geliştirme Zirvesi’ne, Bursa, Yalova, Bilecik ve İnegöl’den 100’ün üzerinde firma katıldı. Yapı sektöründe kalitelerini ispat etmiş birçok firmanın katıldığı zirvede işadamları ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Zirvenin açılış konuşmasını yapan BUGİAD Yapı Komitesi Başkanı Mesut Yaran, BUGİAD’ın öncelikli ve en önemli hedefinin; üyelerinin var olan iş potansiyellerini artırmak, ticaretlerini geliştirmek ve firmaları yerelden ulusala, ulusaldan uluslararası arenaya taşımak olduğunu belirtti. İnşaat sektörünün ülkenin lokomotif sektörleri arasında yer aldığını dile getiren Yaran, inşaat sektörünün ekonomik büyümenin önemli göstergelerinden biri olduğunu söyledi. Sektörde son dönemlerde ufak çaplı bir daralmanın yaşandığına dikkat çeken Yaran, “Kredi miktarlarındaki artış ve dövizde yaşanan yükselme sektörü olumsuz yönde etkiledi ve sektörde ufak çaplı bir daralma yaşandı. Sektörde büyüme kamu aracılığı ile değil de, özel sektör aracılığı ile gerçekleştirilir ise bu daralmanın ortadan kalkacağına ve sektörün sağlı büyüyeceğine inanıyorum.” dedi.

BUGİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fethullah Özkara da zirvenin açılışında şöyle konuştu: “Bizler gerçekleştirdiğimiz projeler ve yaptığımız çalışmalarla öncelikle üyelerimizin kurumsal ve ticari ihtiyaçlarına cevap vermek istiyoruz. Bu yönüyle BUGİAD’ın attığı her adım bu ihtiyaçlara cevap verecek niteliktedir. Bu yolda üyelerimizin rekabet ortamında krizleri fırsatlara çevirmelerine ön ayak olmak, üyelerimiz arasındaki kaynaşmayı sağlamak ve üyelerimizin atılımlarını onlara fayda sağlayacak şekilde değerlendirmek bizlerin başlıca görevidir.”

Yapı Komitesi’nin etki alanının geniş olduğundan bahseden Özkara, “Yapı Komitesi BUGİAD bünyesindeki gurur kaynaklarımızdan biridir. Üyelerimizin beşte birini oluşturacak kadar büyük olan Yapı Komitesi yerel ve ulusal düzeydeki çalışmaların yanında uluslararası arenada da boy gösteriyorlar. Şimdi de Yapı Komitesi üyeleri önde gelen firmalarını Yapı Zirvesinde buluşturarak önemli bir etkinliğin altına imza atıyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu günde zirvenin oldukça verimli geçeceğini ümit ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ikili iş görüşmesi gerçekleştiren firmalar programın oldukça başarılı geçtiğini dile getirdiler. Programa katılan Artım Mimarlık Genel Müdürü Osman Üstünal, bu tip organizasyonların sektör için çok önemli olduğunu belirtti. Üstünal, “Yapı Zirvesi çevre illerdeki yatırım fırsatlarını görme ve kendi içimizde kaynaşmamız adına bulunmaz bir fırsat. Bu zirveler yeni anlaşmalar ve iş ortaklıkları kapılarını bizlere açıyor. Bu fırsatı bizlere sunduğu için BUGİAD’a minnettarız." dedi. CİHAN

BUGİAD yapı firmalarını zirvede buluşturdu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×