BTSO’nun 250 büyük firma araştırması başladı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) 1997 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ‘250 Büyük Firma Araştırması’nın startı verildi.Türkiye ekonomisinin lokomotif kentleri arasında bulunan Bursa’da, 2013 yılının...

BTSO’nun 250 büyük firma araştırması başladı
29 Temmuz 2014 Salı 11:18

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) 1997 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ‘250 Büyük Firma Araştırması’nın startı verildi.

Türkiye ekonomisinin lokomotif kentleri arasında bulunan Bursa’da, 2013 yılının en büyük 250 firması belli oluyor. BTSO’nun gerçekleştirdiği en önemli saha araştırmalarından biri olan “250 Büyük Firma Araştırması”, firmaların, 2013 yılı verileri doğrultusunda toplam net iç ve dış satış büyüklüklerine göre, elektronik ortamda veya matbu olarak sunulan anket formundaki bilgilere dayanılarak sonuçlandırılacak.

SON TARİH 22 AĞUSTOS

BTSO, 250 büyük firma araştırması için firmalara anket formlarını ulaştırmaya başladı. Firmalar, söz konusu anketi BTSO’nun www.ilk250.org.tr internet sitesi üzerinden de ‘kurum numarası’ ve ‘şifresini’ kullanarak elektronik ortamdan da doldurabilecek. Anketler, 22 Ağustos 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar 2013 yılına ait kurumlar vergisi e-beyannamesinin ya da yeminli mali müşavir onaylı kapanış bilançosu ve ayrıntılı gelir tablosu ile birlikte BTSO İş Geliştirme ve Ar-Ge Müdürlüğü’ne elektronik beyan yoluyla ulaştırılması gerekiyor.

“ÖNEMLİ BİR KAYNAK OLUŞTURACAK”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, araştırma sonuçları ile Bursa’nın ekonomik yapısındaki değişimin ortaya çıkacağını söyledi. Burkay, “BTSO 250 Büyük Firma Araştırması, aynı zamanda ihracat, çalışan sayıları, üretilen katma değer gibi başlıklarda ayrıntılı bilgilere sahip olma fırsatı sunacaktır. Bursa ekonomisine ilişkin, kentin en dinamik kesiminden gelen ayrıntılı sayısal veriler, Bursa’nın ekonomik geleceği konusunda konuşmak için çok önemli bir kaynak oluşturmaktadır.” dedi. Araştırma sonuçları, daha sonra belirlenecek bir tarihte kamuoyuna açıklanarak kitap haline getirilecek.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×