BTSO üyeleri Expo Europe Fuarı'nda

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyeleri, Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen Dünya Yenilenebilir Enerji Konferansı ve EXPO Europe Fuarı'nı ziyaret etti.BTSO’nun 16 makro projesinden biri olan Küresel Fuar Acentesi Projesi, Bursa iş dünyasına,...

BTSO üyeleri Expo Europe Fuarı'nda
01 Temmuz 2014 Salı 12:13

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyeleri, Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen Dünya Yenilenebilir Enerji Konferansı ve EXPO Europe Fuarı'nı ziyaret etti.

BTSO’nun 16 makro projesinden biri olan Küresel Fuar Acentesi Projesi, Bursa iş dünyasına, yurt dışında düzenlenen prestijli fuarları inceleme fırsatı sunuyor. Son olarak BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan ve çok sayıda firma temsilcisi, Köln’de düzenlenen Dünya Yenilenebilir Enerji Konferansı ile EXPO Europe Fuarı’nı gezdi ve iş fırsatlarını araştırdı. BTSO üyeleri, yenilenebilir enerji sektöründeki son gelişmeleri ve dünyaca ünlü firmaların projelerini yakından görme imkanı buldu.

100 farklı ülkeden 11 bin ziyaretçi ve 435 katılımcı firmanın yer aldığı fuarı mercek altına alan BTSO heyeti, fuarlarla eş zamanlı olarak düzenlenen konferanslara da katıldı. BTSO heyeti, fuarda ilk olarak Nextkraftwerke firmasını ziyaret etti. Nextkraftwerke firma yetkilisi Jochen Schwill, firmanın faaliyetleri ve Almanya enerji sektörü hakkında bilgiler verdi.

Bursalı iş adamları, ardından Köln Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ile görüştü. Köln Ticaret ve Sanayi Odası Uluslararası İş Geliştirme Bölüm Direktörü Alexander Hoeckle, BTSO heyetine odanın yapısı, kurumun vizyonu ve misyonu hakkında sunum gerçekleştirdi. BTSO heyeti, Köln Ticaret Odası’nın enerji sektöründe faaliyet gösteren üyelerini Bursa’ya davet etti.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Küresel Fuar Acentesi Projesi ile üyelerinin yurt dışındaki gelişmeleri yakından takip edebilmeleri, uluslararası işbirlikleri yapabilmeleri ve yeni pazarlara ulaşabilmelerini sağladıklarını dile getirdi. Başkan Burkay, “Tüm işletmelerimizin dünyayla daha entegre olması ve ihracat potansiyellerini artırmaları için liderlik ediyoruz. Fuara katılan üyelerimizin tamamının yüksek memnuniyeti, ne kadar doğru bir adım attığımızı ortaya koyuyor. Yurt dışı fuar organizasyonlarımıza devam edeceğiz. Son olarak üyelerimizi, Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen Dünya Yenilenebilir Enerji Konferansı ve EXPO Europe Fuarı ile buluşturduk. Fuara katılan firma temsilcilerine teşekkür ederim.” dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×