BTSO, Cebit Fuarı'na çıkarma yaptı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyelerinden oluşan 16 firma, Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen CeBIT 2014 Uluslararası Bilişim Teknolojileri Fuarı’na çıkarma yaptı.

BTSO, Cebit Fuarı'na çıkarma yaptı
23 Mart 2014 Pazar 14:28

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyelerinden oluşan 16 firma, Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen CeBIT 2014 Uluslararası Bilişim Teknolojileri Fuarı’na çıkarma yaptı.

Dijital sanayinin uluslararası alanda en fazla bilinen ve talep gören fuarı olan Cebit Fuarı’na katılan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran fuar ile ilgili görüşlerini şöyle aktardı: "BTSO organizasyonuyla 16 firma, Cebit 2014 Fuarı’na katılım sağladı. Bilişim dünyasının fuarı Cebit 2014’te 70’ten fazla ülkeden 3 bin 500’den fazla şirket yer aldı. Burada donanım, yazılım ve hizmet sektöründe meydan gelen en son gelişmeleri yakından takip etme imkanını yakaladık. Fuarı 300 binden fazla kişi ziyaret etti. Firmalarımız burada iş bağlantıları kurma imkanın yakaladılar, sektörün yeniliklerini yerinde görme fırsatını elde ettiler."

Türkiye’nin Hannover Başkonsolosu Mehmet Günay ve Ticaret Ataşesi M. Kudret Ceran ile bir araya geldiklerini de belirten Duran, Bursa ekonomisi, Bursa’daki bilişim sektörü hakkında bilgilendirmelerde ve Almanya’daki iş fırsatları hakkında fikir alışverişlerinde bulunduklarını sözlerine ekledi.

BTSO BURSA'YA ULUSLARARASI BİLİŞİM FUARI KAZANDIRMAK İSTİYOR

Türkiye ve Almanya arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunmak üzere çalışmalarını yürüten ve Niedersachsen Global GmbH ve Hannoverimplus GmbH’nin ortak projesi olan Türk – Alman Business Center’da BTSO Heyeti’ni ağırlayan yetkililer, yapılan görüşmeler sonrasında Türkiye ile ilişkilere özel önem verildiğini belirtti.

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, BTSO olarak Bursa’ya bilişim fuarı kazandırmak istediklerini belirterek "Önümüzdeki yıl Almanya Cebit Fuarı’na büyük bir stand açarak BTSO bilişim firmalarımızın kendilerini tanıtmaları için imkan sağlamak istiyoruz. Böylelikle hem Türkiye’nin hem de Bursa’nın tanıtımına da katkı sağlamak istiyoruz. Almanya’da Cebit Fuar organizasyonunu yapan firma ile önemli bir görüşme yaptık. Türkiye’de yazılım fuarı düzenlemek istediklerini öğrendik. BTSO olarak uluslararası fuar organizasyonuna talip olduğumuzu bildirdik. Bu konuda temaslarımızı sürdüreceğiz. Bursa’ya uluslararası önemli bir fuar organizasyonunu kazandırmak istiyoruz." dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×