Bakan Tüfenkci şehit haberleri üzerine konser iptal etti

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: - "Şehit haberleri nedeniyle, Kırşehir'de gerçekleştirilen Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan konser iptal edildi"

Bakan Tüfenkci şehit haberleri üzerine konser iptal etti
26 Mayıs 2016 Perşembe 11:30

ANKARA (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin, Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Kırşehir'de yapılması planlanan konseri, şehit haberleri nedeniyle iptal ettiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Tüfenkci, Kırşehir'de pazartesi günü başlayan 29. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenmesi planlanan konserin, şehit haberleri nedeniyle iptal edilmesi talimatını verdi.

Tüfenkci, şehit haberlerinin toplum olarak herkesi yaraladığını belirterek, "Şehitlerimizin acısı hepimizin acısıdır. Vatanımızın birlik ve beraberliğine, milletimizin bekasına kasteden bu hainlerin kökünü kazımak, terör belasını sonlandırmak yeni dönem hükümetimizin önceliğidir. Terörle mücadelede hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize Cenab'ı Allah'tan rahmet niyaz ediyor, yakınlarına başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kardeşlik, birlik, beraberlik gibi değerleri özünde toplayan ahiliğin, ileriki yıllarda değerlerine ve özüne uygun kutlanmasını temenni eden Tüfenkci, tüm insanların barış ve kardeşlik içinde yaşamasını diledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×