Bakan Özlü, demir çelik üreticileri ile buluştu

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, demir çelik üreticileri ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu

Bakan Özlü, demir çelik üreticileri ile buluştu
29 Eylül 2016 Perşembe 10:07

İSTANBUL (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, demir çelik üreticileri ile bir araya gelerek sektörün sorunlarını dinledi.

Bakan Özlü, İstanbul'da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "13. Uluslararası Demi̇r-Çeli̇k ve Döküm Teknoloji̇, Maki̇na ve Ürünleri̇ İhti̇sas Fuarı-ANKIROS 2016"nın açılışı öncesi demir çelik sektörü yetkilileri ile bir araya geldi.

Demir çelik üreticileri ile buluşan Özlü, sektör sorunlarını dinleyerek, yapılması gereken çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Verilen bilgiye göre basına kapalı gerçekleştirilen görüşmede, üreticiler sektör sorunları hakkında bir sunum yaptı. Bakan Özlü'den kalitesiz ürün ithalatının engellenmesi, çevre katkı payı uygulamasının kaldırılması, elektrik enerjisi maliyetlerinin düşürülmesi, Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu (AKÇT) Serbest Ticaret Anlaşması'nın revize edilmesi, dahilde işleme rejimi mevzuatının amacı dışında kullanılmasının önüne geçilmesi ve Türkiye'nin imzalamayı planladığı ticaret anlaşmaları ile ilgili taleplerini iletti.

Üreticiler taleplerinin 2017-2021 yıllarını kapsayacak "Türkiye Demir Çelik Ve Demir Dışı Metaller Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı" çerçevesinde dikkate alınmasını istedi.

Toplantıya Türkiye Çelik Üreticileri Derneği (TÇÜD) Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, TÇÜD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hasan Çolakoğlu ve TÇÜD Genel Sekreteri Veysel Yayan da katıldı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×