Bakan Çelik, Gruba Müdahale Eden Polisi 'Sakin Olun' Diyerek Uyardı

Çelik, Şanlıurfa'da kendisine sorunlarını iletmek isteyen gruptakilere engel olan polisleri 'Sakin olun' diyerek uyardı. Çelik, gruptakileri dinledi sorunları not aldı.

Bakan Çelik, Gruba Müdahale Eden Polisi 'Sakin Olun' Diyerek Uyardı
15 Mart 2015 Pazar 15:35

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, muhtelif temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa'da kendisine sorunlarını iletmek dileyen gruptakilere mani bulunan polisleri 'Sakin olun' diyerek uyardı. Çelik, grupta bulunanları dinledi ve yaşanan problemi not aldı.

BARIŞ YEMEĞİ İÇİN GİTTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Viranşehir İlçesi'nde husumetli bulunan iki ailenin sulh yemeğine katılmak üzere sabah saatlerinde Şanlıurfa'ya geldi. GAP Havaalanı'na gelen Bakan Çelik'i, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Celalettin Güvenç, belediye başkanları, bürokratlar ve partililer karşıladı.

GRUP BAKAN İLE GÖRÜŞMEK İSTEDİ

Bu sırada piyasa dışında bekleyen 70 benlik bir küme ise Viranşehir yolu üstünde bulunan Dağeteği bölgesindeki arazilerinin yeşil piyasa ilan edilerek bayındırlık izni verilmediği gerekçesiyle Bakan Çelik'e sorunlarını iletmek istedi. Ancak, polisler alandan çıkarak Viranşehir'e devinim edecek bulunan Bakan Çelik ile grubun görüşmesine izin vermedi.

ARACI DURDURDU, GRUBUN YANINA GİTTİ

Bu bir hale öfkelenenler ile kendilerine mani bulunan polisler arasındaki tyükselişma kısa zamanda arbedeye dönüştü. Gerginlik esnasında kimi bireyler polis kordonunu aşarak konvoy ile alandan devinim eden Bakan Çelik'in aracının önünü kesmeye kalkıştı. Yaşanan arbedeyi başkalık eden Bakan Çelik, aracını durdurarak grubun yanına gitti.

POLİSE UYARI: SAKİN OLUN

Bakan Çelik, vatandaşları engelleyen polislere sakin olması uyarısında bulunduktan sonra grupta bulunanları dinledi ve yaşanan problemi not aldı. Çelik, konuya ait yetkililerden bilgi alacağını ve çözümü için destekçi olacağını anlatarak kalabalığı sakinleştirdi.

Görüşme sonrası sorunlarını ileten gruptakiler alandan evlerine dönerken, Bakan Çelik ve beraberindekiler ise Viranşehir'e devinim etti.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×