"2. Global Satshow" yarın başlayacak

28 Kasım 2016 Pazartesi 12:41

İSTANBUL (AA) - "Smart Connections" temasıyla gerçekleştirilecek olan 2. Global Satshow, 29-30 Kasım tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nden (MÜSİAD) yapılan açıklamaya göre, etkinlik, derneğin stratejik partnerliğinde ve EMEA Uydu Operatörleri Birliği ev sahipliğinde hayata geçirilecek.

Dünyanın en büyük uydu ekosistemi derneği GVF ve dünyanın en geniş profesyonel ağ yapılanması SSPI'nın desteklediği etkinlikte bu yıl uzay teknolojileri, yayıncılık sektörü, uydu endüstrisi, mobil iletişim ve 5G, uydu operatörleri ve nesnelerin interneti sektörleri tartışılacak.

Ayrıca toplam piyasa değeri 100 milyar doları bulan dünyanın dev uydu şirketlerinin üst yöneticileri (CEO) CEO Summit etkinliğinde bir araya gelecek.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün katılımının beklendiği etkinliğe, TÜRKSAT Yönetim Kurulu Başkanı Vecdi Gönül, TÜRKSAT Genel Müdürü Cenk Şen, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve 2. Global SatShow Koordinatörü Hakan Kurt da katılacak.

Etkinlikte, savunma, havacılık, iletişim ve uzay alanlarında yerli ve yabancı ünlü firmaların yetkilileri konuşmacı olarak yer alacak.

Öte yandan, Anadolu Ajansı'nın 15 Temmuz fotoğraflarından oluşan "Milli İradenin Yükselişi" sergisi de etkinlikte görülebilecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×