Yunanistan, Libya'dan vatandaşlarını tahliye etti

Yunanistan, Libya'daki Yunan ve yabancı ülke vatandaşı 186 kişiyi tahliye etti. Atina, Libya'da silahlı gruplar ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmaların şiddetlenmesiyle birlikte Trablus Büyükelçiliğini de geçici bir süre için kapattığını...

Yunanistan, Libya'dan vatandaşlarını tahliye etti
01 Ağustos 2014 Cuma 18:03

Yunanistan, Libya'daki Yunan ve yabancı ülke vatandaşı 186 kişiyi tahliye etti. Atina, Libya'da silahlı gruplar ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmaların şiddetlenmesiyle birlikte Trablus Büyükelçiliğini de geçici bir süre için kapattığını duyurdu.

Libya’da silahlı gruplar ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmaların şiddetlenmesiyle birlikte harekete geçen Atina, Büyükelçilik personeli ile bu ülkede çalışan vatandaşlarını tahliye etti. Trablus’a dün gece ulaşan Yunan Deniz Kuvvetlerine ait fırkateyn, bu sabah tahliye işlemini başarıyla gerçekleştirdi.

Yarın sabah Pire limanına ulaşması beklenen fırkateyne toplam 186 kişi alınırken, yolcuların, 77 Yunanistan, 78 Çin, 12 Kıbrıs, 10 İngiltere, 7 Belçika, 1 Rusya ve 1 de Arnavutluk vatandaşı olduğu bildirildi. Fırketeyn, yarın sabah Pire limanına ulaşacak.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×