Uçakta en sevilmeyen koltuk numarası 19C

Esayjet, 10 bin yolcu ile yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı. Buna göre uçakta en çok istenen koltuk numarası 7F olurken yolcuların hiç oturmak istemediği koltuk ise 19C olarak tespit edildi.Ucuz havayolu şirketinin Avrupa genelinde yaptırtığı...

Uçakta en sevilmeyen koltuk numarası 19C
09 Haziran 2014 Pazartesi 16:18

Esayjet, 10 bin yolcu ile yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı. Buna göre uçakta en çok istenen koltuk numarası 7F olurken yolcuların hiç oturmak istemediği koltuk ise 19C olarak tespit edildi.

Ucuz havayolu şirketinin Avrupa genelinde yaptırtığı ankete göre yolcuların en çok tercih ettiği koltuk numarası 7F olarak tespit edildi.

Söz konusu yer uçağın ilk üç dilimlik bölümünün birinci kısmında bulunuyor ve pencere kenarına denk düşüyor. Uçaktaki 6. ve 7. sıralar en çok hızlı bir şekilde satılıyor.

Toplamda 26 ile 31 sıra bulunan Airbus 319 ve 320’lerin oturma düzenine göre yapılan ankette yolcuların hiç tercih etmediği koltuğun 19C olduğu belirlendi. Bu yer ise uçağın arka bölümünde ve çıkış kapısı yakınında bulunuyor.

Yolcu alışkanlıklarında tespit edilen bir başka ilginç detay ise uçakla seyahat edenlerin büyük kısmı gidiş istikametine göre uçağın sağında oturmak istiyor.

Öte yandan uçak seyahati Avrupalıların tercihleri arasındaki farklılığı da ortaya koyuyor. Buna göre, Portekizlilerin yüzde 80’i pencere kenarı derken, Almanlar ise daha çok koridoru tercih ediyor.

Bir başka detay ise pencere kenarını tercih edenlerin yüzde 59’u kadınlardan oluşurken erkekler ise daha çok koridorda oturmayı istiyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×