Stefan Füle: Kamuoyunun ihtiyacı daha fazla şeffaflık

AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle, internet erişimiyle ilgili maddelerin TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmesinin kendilerini ‘ciddi endişelere’ sevk ettiğini belirtti.

Stefan Füle: Kamuoyunun ihtiyacı daha fazla şeffaflık
06 Şubat 2014 Perşembe 18:23

AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle, internet erişimiyle ilgili maddelerin TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmesinin kendilerini ‘ciddi endişelere’ sevk ettiğini belirtti. Füle, kamuoyunun daha fazla şeffaflığa ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Kamuoyunda ‘İnternete sansür’ olarak adlandırılan 5651 sayılı 'İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'da yapılan değişikliklerin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmesinin ardından tepkiler devam ediyor. Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz’dan sonra Avrupa Komisyonu’ndan da ‘endişeliyiz’ içerikli açıklamalar geldi.

AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle, sözkonusu internet yasasının ‘ciddi endişelere’ yol açtığını ifade ederek, kamuoyunun daha fazla kısıtlama yerine daha fazla şeffaflığa ihtiyacı olduğunu vurguladı. Konuyla ilgili Türkçe bir tweet atan Füle, ‘‘#Türkiye kabul edilecek internet yasası ciddi endişeler yaratıyor. Kamuoyunun ihtiyacı olan daha fazla şeffaflık ve bilgi, daha az kısıtlama’’ dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×