Romen gazetecilerden sansür ve baskıya mektuplu tepki

Romanya'nın önde gelen gazetecileri, Türkiye'de medya çalışanlarına yönelik baskı ve internete sansür getiren yasayı protesto için mektup yazdı.

Romen gazetecilerden sansür ve baskıya mektuplu tepki
13 Şubat 2014 Perşembe 17:33

Romanya'nın önde gelen gazetecileri, Türkiye'de medya çalışanlarına yönelik baskı ve internete sansür getiren yasayı protesto için mektup yazdı. Gazeteciler, yazdıkları mektubu Türkiye'nin Bükreş Büyükelçisi Ömür Şölendil'e sundu.

Ülkenin önde gelen haber kanallarından Antena 3 Genel Yayın Yönetmeni Adrian Ursu ve beraberindeki gazeteciler, Türkiye'de medyaya yönelik baskı ve sansüre tepki gösterdi. Türk Büyükelçiliği'ni ziyaret eden gazeteciler, tepkilerini Büyükelçi Ömür Şölendil'e mektupla bildirdi.

Romen medya mensuplarının, basın ve internete sansürün her türlüsüne karşı olduğu anlatılan mektupta, "İnternet erişimine uygulanacak sansür ve basına yapılan baskılar diyalog ortamından monolog ortamına geçiş demektir. İnsanların özgür düşüncelerini rahatça paylaşabildiği, temel hak ve özgürlüklere saygılı bir Türkiye beklentisi içindeyiz. Baskı ve sansüre karşı olanların yanındayız." ifadelerine yer verildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×