Pakistan: ABD, İHA saldırıları ile bir bağlantımız yok

Pakistan Dışişleri Bakanı sözcüsü Tasnim Aslam, ABD insansız hava araçlarının (İHA)düzenlediği bombalı saldırıyı kınadıklarını duyururken, saldırılarla hiçbir bağlantılarının olmadığını açıkladı. Geçtiğimiz pazar akşamı...

Pakistan: ABD, İHA saldırıları ile bir bağlantımız yok
19 Haziran 2014 Perşembe 17:58

Pakistan Dışişleri Bakanı sözcüsü Tasnim Aslam, ABD insansız hava araçlarının (İHA)düzenlediği bombalı saldırıyı kınadıklarını duyururken, saldırılarla hiçbir bağlantılarının olmadığını açıkladı.

Geçtiğimiz pazar akşamı Pakistan ordusunun, Zarb-ı Azb adı ile başlattığı operasyon bölgesini dün ABD İHA’ları bombalamış ve 6 kişi ölmüştü.

Haftalık olağan basın toplantısında açıklama yapan Aslam, ABD İHA saldırısını kınadıklarını ve İHA saldırısının, Zarb-ı Azb operasyonu ile ilişkilendirilmesinin tamamen yalan ve gerçek dışı bir yaklaşım olduğunu aktardı.

ABD İHA saldırısının ülke toprak bütünlüğüne ve egemenliğine aykırı bir eylem olduğunu her zaman dile getirdiklerini ifade eden Aslam, bu saldırıların bölgedeki barış için Pakistan hükümetinin gösterdiği çabayı olumsuz etkilediğini belirtti.

Öte yandan Pakistan Dışişleri Bakanı Sertaj Aziz’in Rusya’ya düzenleyeceği 4. resmi ziyaretin içeriği ile ilgili soruya Aslam, Rusya ile ilişkilerin olumlu yönde ilerlediğini ve özellikle ticari ve ekonomik açıdan ilişkilerin güçlendirilmesi için Aziz’in temaslarda bulunacağını söyledi.

ABD İHA’larının son 1 ay içinde gerçekleştirdiği saldırılarda militan olduğu şüphelenen 28 kişi hayatını kaybetti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×