Musul güne saldırılarla uyandı: 15 ölü, 55 yaralı

Irak’ın kuzeyindeki Musul şehrinde bu sabah art arda meydana gelen saldırılarda 10’u asker olmak üzere 15 kişi hayatını kaybetti, 55 kişide yaralandı. İlk saldırı, Musul'un güneyindeki Gızlanı Bölgesi'nde askeri mühimmat deposuna gerçekleştirildi....

Musul güne saldırılarla uyandı: 15 ölü, 55 yaralı
06 Haziran 2014 Cuma 11:18

Irak’ın kuzeyindeki Musul şehrinde bu sabah art arda meydana gelen saldırılarda 10’u asker olmak üzere 15 kişi hayatını kaybetti, 55 kişide yaralandı.

İlk saldırı, Musul'un güneyindeki Gızlanı Bölgesi'nde askeri mühimmat deposuna gerçekleştirildi. Teröristlerle Irak askerleri arasında çıkan çatışmada 10 asker hayatını kaybetti, 3 asker de yaralandı.

Bu arada El Mufekiye köyünde bomba yüklü bir aracın patlaması sonucu 4 kişi hayatını kaybetti, 43 kişi ise yaralandı.

Musul'un 13 Temmuz bölgesinde ise, sokağa çıkma yasağına rağmen, terör örgütü Irak -Şam- İslam Devleti (IŞİD) üyeleri ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada, 7 polis yaralandı. Bölgedeki yerel kaynaklar çatışmanın hala devam ettiği bildirdi.

Son olarak Musul şehir merkezinin güneyine düşen bir havan mermisi 1 kişi ölümüne sebep oldu. Olayda bir kişi de yaralandı. Meydana gelen 4 olayda toplam 15 kişi hayatını kaybetti, 55 kişi ise yaralandı.Şehirde güvenlik güçleri geniş çaplı operasyon başlattı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×