Mursi hâkim karşısına çıktı

Mısır’ın devrik lideri Muhammed Mursi, cumhurbaşkanlığı görevi sırasında protestocuları öldürmeye azmettirme suçlamasıyla yargılandığı davada bugün hâkim karşısına çıktı.

Mursi hâkim karşısına çıktı
01 Şubat 2014 Cumartesi 15:18

Mısır’ın devrik lideri Muhammed Mursi, cumhurbaşkanlığı görevi sırasında protestocuları öldürmeye azmettirme suçlamasıyla yargılandığı davada bugün hâkim karşısına çıktı.Tutuklu bulunduğu İskenderiye’deki cezaevinden davanın görüleceği Kahire’deki Polis Akademisine helikopter ile getirilen Mursi, geniş güvenlik önlemleri arasında mahkeme salonuna alındı. Mursi ve beraberinde yargılanan 14 kişinin beyaz mahkûm elbisesi giydikleri belirtiliyor. Mursi’nin namaz kılmak için mahkemeden izin istediği ve hakimlerin de bu isteğe olumlu cevap verdiği kayd edildi.
Bu arada Mursi’ni avukatı Selim Avva mahkeme binasına girişi sırasında bir grubun saldırısına uğradı. Polis, saldırıyı yapan grubu olay yerinden uzaklaştırdı. Mursi, Cumhurbaşkanlığı sarayı önündeki gösterilerin ölümüyle sonuçlanan şiddet olaylarını körüklemekle suçlanıyor. Mursi 4 Kasım’da ilk kez hakim karşısına çıkmış, duruşması 8 Ocak’a ertelenmişti. Kötü hava şartları nedeniyle 8 Ocak’ta yapılması planlanan duruşma 1 Şubat’a ertelenmişti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×