Moskova’nın 'İstiklal Cadesi', sigarasız alan olmaya aday

Başkent Moskova’nın merkezinde eyer alan en işlek caddesi Arbat, sigara ile mücadele kampanyasına dahil oldu. Vatandaşlara cadde boyunca sigara içilmemesi tavsiye ediliyor.Sigara ile mücadele ve dumansız hava sahası kapsamında Moskova’da ilginç...

Moskova’nın 'İstiklal Cadesi', sigarasız alan olmaya aday
27 Temmuz 2014 Pazar 12:08

Başkent Moskova’nın merkezinde eyer alan en işlek caddesi Arbat, sigara ile mücadele kampanyasına dahil oldu. Vatandaşlara cadde boyunca sigara içilmemesi tavsiye ediliyor.

Sigara ile mücadele ve dumansız hava sahası kapsamında Moskova’da ilginç kampanya başlatıldı. Moskova’nın 'İstiklal Caddesi' olarak bilinen Arbat’ta vatandaşları sigara içmemeleri konusunda uyaran çeşitli yazılar asıldı. Gönüllüler bir yandan kent sakinlerini sigarayı bırakmaya davet ederken bir taraftan da sigara karşılığında elma dağıttı. Etkinliğin ilerleyen dakikasında su dolu bardağa sigarasını atanlar ise alkışlandı.

Haberlere göre kampanyanın başarılı olması ve vatandaşların destek çıkması halinde aynı uygulamanın tüm şehire yayılması planlanıyor. Bir sonraki adımın tüm şehir caddelerinde sigara içmeyi yasaklamak olduğu belirtildi.

Caddede kurulan özel standa gelen vatandaşlar, uzmanlar ile görüşme ve fikir alışverişinde bulunma şansını yakaladı. CİHAN

Moskova’nın 'İstiklal Cadesi', sigarasız alan olmaya aday


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×