Le Pen: Suriye'ye cihada gidenlerin vatandaşlıkları iptal edilsin

Fransa'da aşırı sağ parti Ulusal Cephe'nin (FN) lideri Marine Le Pen, Suriye'ye savaşmak için gidenlerin vatandaşlığının iptal edilmesini önerdi.

Le Pen: Suriye'ye cihada gidenlerin vatandaşlıkları iptal edilsin
10 Şubat 2014 Pazartesi 16:53

Fransa'da aşırı sağ parti Ulusal Cephe'nin (FN) lideri Marine Le Pen, Suriye'ye savaşmak için gidenlerin vatandaşlığının iptal edilmesini önerdi. Europe 1 radyosuna konuşan Le Pen, "Radikal grupların yanında savaşanların vatandaşlıklarının iptali için karar verebiliriz." diye konuştu.

İngiltere'de de vatandaşlığın iptali konusunun gündeme geldiğini de hatırlatan Le Pen,"Bunun iyi bir öneri olduğunu düşünüyorum. Bu belki küçük yaştakiler için uygulanmayabilir." dedi. FN lideri, yargının elinde böyle bir imkan olması gerektiğini savundu.

Marine Le Pen, Fransa'nın Libya ve Suriye'de radikal grupları desteklediğini de öne sürerek, Suriye'ye cihada giden gençlerin neden eleştirildiklerini anlamamalarının normal olduğunu söyledi.

Fransa İçişleri Bakanı Manuel Valls Ocak ayında yaptığı açıklamada Fransız vatandaşı ya da Fransa'da ikamet etmiş 700 kişinin Suriye'deki savaşa dahil olduğunu kaydetmişti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×