Köpeklere Verilmeyen Bozuk Eti Memurlara Yedirdiler

Almanya'da bozulduğu ve koli basili olduğu gerekçesiyle köpek maması yapılamayan etlerin kantinlerde memurlara yedirildiğinin ortaya çıkması ülkede şok etkisi yarattı.

Köpeklere Verilmeyen Bozuk Eti Memurlara Yedirdiler
20 Mart 2015 Cuma 20:29

Almanya 'nın Düsseldorf kentinde arızalı bulunduğu için köpek maması yapılamayan ve imha edilmesi gereken etlerin, kantinlerde memurlara yedirildiği ortaya çıktı.

İMHA ETMEK YERİNE İNSANLARA YEDİRDİ

Düsseldorflu bir kasap, bir hayvan yemi üreticisinin içerisinde koli basili bulunduğu gerekçesiyle imha edilmek üzere verdiği etleri kantinlere sattığı belirlendi. Haberde, Duisburg savcılığının etlerin belediyeye ilişkin kantinlere dağıtıldığını saptadığı yer aldı.

PARA CEZASI VERİLMESİ BEKLENİYOR

Hayvan yemi üreticisi bir kuruluş sebebi ile hususi bir işletmede imha edilmesi için kasaba verilen 50 ton etin takribî üç bin kilosunun transfer sırasında yoktur bulunduğu söylendi. Skandaldan mesul kasap ve hayvan yemi üreticisine nakit cezası verilmesi bekleniyor.

3 BİN KİLO ET YENMİŞ OLABİLİR

İlk defa Kasım 2014'te ortaya çıkan olayla ilgili şekilde Düsseldorf Eyalet Mahkemesi, Eyalet Aşayiş Dairesi, Eyalet İstatistik Dairesi ve Belediye İdaresi, kantinlerinde polisler aramalar yapmıştı. Völklinger Caddesi üstündeki Eyalet Sitatistik Dairesi'nde 280 kilogram arızalı et bulunmuş ve el konulmuştu. Yetkililer yitik üç bin kilo etin yenmiş olma olasılığı üstünde duruyor.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×