KKTC Başbakanı Yorgancıoğlu, Davutoğlu'nu kabul etti

KKTC Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, KKTC’de üst düzey temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu kabul etti.Kabulde, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, KKTC Dışişleri Bakanı Özdil Nami de hazır bulundu.Ahmet...

KKTC Başbakanı Yorgancıoğlu, Davutoğlu'nu kabul etti
17 Mayıs 2014 Cumartesi 21:28

KKTC Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, KKTC’de üst düzey temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu kabul etti.

Kabulde, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, KKTC Dışişleri Bakanı Özdil Nami de hazır bulundu.

Ahmet Davutoğlu ziyarette yaptığı konuşmada, Kıbrıs’ta müzakere sürecinde önemli bir dönem yaşandığını belirterek, böyle bir dönemde omuz omuza yürümenin önemli olduğunu söyledi. Davutoğlu, Ortak Metin konusunda sağlanan mutabakatta, tüm siyasi parti liderlerinin ve yetkililerin kararlılığını görmenin iftihar vesilesi olduğunu belirtti.

Kıbrıs’ta kapsamlı bir çözüm konusunda adaya umutlu geldiğini söyleyen Davutoğlu, “Bunu pekiştirerek dönmekten mutluluk duyuyorum.” dedi.

YORGANCIOĞLU: TÜRKİYE'NİN ACISI BİZİM DE ACIMIZDIR

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu da yaptığı konuşmanın başında, Soma’da meydana gelen maden kazasına işaret ederek, “Türkiye’nin acısı bizim de acımızdır.” dedi.

Kıbrıs sorununun bütünlüklü çözümüne yönelik olarak Türkiye’nin ortaya koyduğu tavrın kendileri için çok önemli olduğunu belirten Yorgancıoğlu, çözümün Kıbrıslı Türklerin uluslararası hukukun bir parçası olması yolundaki önemli adımlardan biri olduğunu kaydetti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×