Kiraz bahçelerini jandarma güçleri koruyacak

Her yaz düzenlediği kiraz festivalleri ile ünlenen Bulgaristan’ın Köstendil şehrinde kiraz bahçeleri, jandarma kuvvetleri tarafından korunacak. İçişleri Bakanlığı'na bağlı güvenlik güçlerinden yaklaşık 150 görevli, 20 Temmuz'a kadar...

Kiraz bahçelerini jandarma güçleri koruyacak
11 Haziran 2014 Çarşamba 11:58

Her yaz düzenlediği kiraz festivalleri ile ünlenen Bulgaristan’ın Köstendil şehrinde kiraz bahçeleri, jandarma kuvvetleri tarafından korunacak.

İçişleri Bakanlığı'na bağlı güvenlik güçlerinden yaklaşık 150 görevli, 20 Temmuz'a kadar kiraz hırsızlarına karşı tetikte olacak. Jandarma araçları sürekli bahçeleri dolaşırken, kiraz sandıkları doldurulan her bir araç, polis tarafından kontrol edilecek. Sıkıntı ve anlaşmazlık yaşanmaması için meyvelerin bahçelerden tahliyesi belirli bir program dahilinde gerçekleşecek.

Gece görüşü sağlayan özel cihazlar kullanan jandarma güçlerinden memnun olan üreticilerin, bu yılki en büyük endişesi meyve fiyatlarının ucuz olması. Toptan fiyatı 60 stotinkaya (30 Eurocent) satılan kirazlar, perakendesi 1-1,50 Euro'ya ulaşıyor. Düşük verim bekleyen üreticiler, bu yıl dekar başına yarım ton ürün alınacağını tahmin ediyor.

Birkaç yıldır sürekli sınır polisi kontrolünde yapılan kiraz toplama işlemine, ilk kez jandarma güçleri de destek oldu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×