Kanada Demiryolları'ndan mültecilere 5 milyon dolar

Kanada Demiryolları, Suriyeli Mülteciler Hoşgeldin Vakfı’na 5 milyon dolar bağışladı

Kanada Demiryolları'ndan mültecilere 5 milyon dolar
12 Şubat 2016 Cuma 08:54

Kanada Demiryolları (Canadian National Railways), ülkeye gelen Suriyeli mültecilerin barınma ve yerleşmelerinde kullanılmak üzere 5 milyon dolar bağışladı.

Kanada’nın Calgary kentinde geçen yıl kurulan Suriyeli Mülteciler Hoşgeldin Vakfı’na yapılan bağış için düzenlenen törene, Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı John McCallum, Calgary Belediye Başkanı Naheed Nenshi ve kalabalık bir Suriyeli mülteci topluluğu katıldı.

Calgary’ye şu ana kadar 434 Suriyeli mülteci getirildiğini anlatan Bakan McCallum, bunlardan 362’sinin evlerine yerleştirildiklerini ifade etti. Ülkeye getirilen mülteciler konusunda en büyük sorunun ev bulmak olduğunu kaydeden Bakan John McCallum, yapılan yardımın bu açıdan da büyük ve önemli olduğunu belirtti.

Bakan John McCallum, daha sonra mülteci ailelerin çocuklarıyla birlikte şarkı söyledi.

Aynı zamanda Kanada’nın ilk ve tek Müslüman Belediye Başkanı da olan Calgary Belediye Başkanı Naheed Nenshi de, Kanada Demiryolları’nın yaptığı yardımın, diğer şirket ve kuruluşlara örnek olmasını istedi.

Bazı sivil toplum kuruşlarının öncülüğünde 500 bin dolarlık bağışla kurulan Suriyeli Mülteciler Hoşgeldin Vakfı, Calgary başta olmak üzere ülkeye gelen Suriyeli mültecilerin yerleşim, ev ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması konularında hizmet veriyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×