İsviçre’de banka hesabı olduğu ortaya çıkan senatör istifa ediyor

İsviçre’de banka hesabı olduğu ortaya çıkan İspanyol Senatör Francisco Granados’un istifa edeceği bildirildi.

İsviçre’de banka hesabı olduğu ortaya çıkan senatör istifa ediyor
20 Şubat 2014 Perşembe 16:23

İsviçre’de banka hesabı olduğu ortaya çıkan İspanyol Senatör Francisco Granados’un istifa edeceği bildirildi.

1996-2000 yılları arasında İsviçre’deki banka hesabında 1,5 milyon Euro’su olduğunu kabul eden Granados, İspanya üst meclisi Senato’daki ve Madrid Bölgesel Parlamentosu’ndaki vekillik görevlerini bırakacağını açıkladı.

İktidardaki Halk Partisi’nin (PP) eski Madrid İl Genel Sekreteri olan Francisco Granados, kendisi hakkında yapılan yorumlardan yorulduğunu ifade etti.

Granados dün yaptığı yazılı açıklamada, 1996-2000 yılları arasında İsviçre'de banka hesabı olduğunu ancak şu anda yurtdışında herhangi bir hesabının olmadığını savundu.

El Mundo gazetesinin dün yayınladığı habere göre, İsviçre Adalet Bakanlığı Senatör Granados’un BNP Paribas bankasındaki paraları konusunda İspanya’yı uyardı. Granados'un açıklamasına karşı yeni bir iddia ortaya atan gazete, banka hesabının 5 ay öncesine kadar aktif olduğunu öne sürdü.

Haber üzerine Granados’u eleştiri yağmuruna tutan muhalefet partileri PSOE, UPyD ve IU, Senatör’ün ya bu paranın nereden geldiğini açıklaması ya da istifa etmesi gerektiğini söylemişti.

Öte yandan, Francisco Granados’un istifasını “olumlu” karşılayan PP’nin Madrid İl Genel Başkanı Esperanza Aguierre, “Bence onurlu bir davranış. Bir siyasetçinin İsviçre’de banka hesabı olamaz ve İsviçre’de hesabı olan bir İspanyol vatandaşı da bunun vergisini ödemesi gerekiyor.” dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×