Irak ordusu IŞİD’e karşı savaşmak üzere kamyonlarla asker topluyor

Radikal örgüt Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) Irak’ın kuzeyinde ilerlerken, Irak ordusu çok sayıda kişiyi silah altına alıyor. Toplanan gençler IŞİD ile mücadele etmek üzere kamyonlara bindirilerek askeri birliklere götürülüyor.Musul...

Irak ordusu IŞİD’e karşı savaşmak üzere kamyonlarla asker topluyor
12 Haziran 2014 Perşembe 21:08

Radikal örgüt Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) Irak’ın kuzeyinde ilerlerken, Irak ordusu çok sayıda kişiyi silah altına alıyor. Toplanan gençler IŞİD ile mücadele etmek üzere kamyonlara bindirilerek askeri birliklere götürülüyor.

Musul ve Tikrit’i ele geçiren IŞİD ciddi bir direnişle karşılaşmayarak Bağdat’a doğru ilerliyor. Musul ve Tikrit’teki Irak askerleri ise silahlarını bırakarak bulundukları askeri kışlaları terk ediyor. Merkezi Irak ordusu ise IŞİD güçlerine karşı koymak amacıyla gençlere silah altına girme çağrısında bulundu.

Yayınlanan görüntülerde çağrıya uyan yüzlerce genç belirlenen alanlarda askeri kamyonlara bindirilerek kışlalara götürülüyor. Herhangi bir askeri tecrübesi olmayan gençlerin savaşçı IŞİD militanlarına karşı nasıl karşı koyacakları ise merak ediliyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×