Irak Başbakanı, Fellucelilerden teröristleri çıkarmalarını istedi

Irak Başbakanı Nuri el-Maliki yayınladığı bir mesajla, Felluce’deki halktan ve aşiretlerden şehir çapında gerçekleştirilebilecek bir operasyonu engellemeleri için aralarındaki el- Kaide militanlarını çıkarmalarını istedi.

Irak Başbakanı, Fellucelilerden teröristleri çıkarmalarını istedi
06 Ocak 2014 Pazartesi 15:38

Irak Başbakanı Nuri el-Maliki yayınladığı bir mesajla, Felluce’deki halktan ve aşiretlerden şehir çapında gerçekleştirilebilecek bir operasyonu engellemeleri için aralarındaki el- Kaide militanlarını çıkarmalarını istedi. Mesaj, Irak’ın başkenti Bağdat’ın 65 kilometre batısındaki Felluce şehrinden düzinelerce ailenin kaçtığı bir zamanda yayımlandı.

Irak askeri kuvvetleri, el Kaide militanlarının üs olarak kullandığı şehri kuşatmış durumda. Irak Başbakanı, devlet televizyonlarından yayınlanan mesajında, halkın ve aşiretlerin el Kaide militanlarını nasıl çıkarması gerektiği konusunda bir açıklama yapmadı.

El Kaide militanları, geçtiğimiz hafta Felluce ile birlikte bölgenin başkenti Ramadi’nin çoğu yerlerinde kontrolü ele geçirmişti. Irak askerleriyle Anbar şehrinde Pazar günü meydana gelen çatışmalarda 22’si asker en az 34 Iraklı hayatını kaybetti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×