İnancım Sayesinde Ayaktayım

Güney Afrika'da devam eden Oscar Pistorius davasının 17. duruşmasında, mahkeme saatlarce ampute atletin hayat serüvenini dinledi.

İnancım Sayesinde Ayaktayım
07 Nisan 2014 Pazartesi 17:33

Güney Afrika'da devam eden Oscar Pistorius davasının 17. duruşmasında, mahkeme saatlarce ampute atletin hayat serüvenini dinledi. Doğuştan iki ayağı olmayan dünyaca ünlü atlet, hayırsever ve dindar bir insan olduğunu ifade etti.

Birçok yardım faaliyetinde buluunduğunu belirten Pistorius, ibadetlerini aksatmadığını ve inancı sayesinde ayakta durduğunu dile getirdi.

Avukat Barry Roux, müvekkliline alkol ve uyuşturucu kullanıp kulanmadığını sordu. Pistorius ise sadece tatillerde alkol aldığını, uyuşturucu ise kullanmadığını belirtti.

Evlerine defalarca hırsız girdiğini söyleyen Pistorius, değerli eşyalarının çalındığını, babasının soyulduğunu, hırsızlar konusunda çok panik yaşadığını ifade etti.

Ampute atlet, bir defasında hırsızların bir kadını rahatsız ettiğini ve silahıyla ateş ederek kadını kurtarmaya çalıştığını ifade etti.

Yarın sabaha ertelenen duruşmanın sona ermesiyle Oscar Pistorius uzun süre ağladı. Pistorius'u kız kardeşi sakinleştirirken, kurban Reeva Steenkamp'ın annesi June'un her zamanki gibi derin üzüntüsü dikkatlerden kaçmadı.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×