İbrahimi: Her iki tarafta ciddi bir görüş değişikliği yok

Suriye’deki krize çözüm bulmak amacıyla Cenevre’de Esed yönetimi ile muhalifler arasında yapılan doğrudan görüşmelerin bugünkü oturumu tamamlandı.

İbrahimi: Her iki tarafta ciddi bir görüş değişikliği yok
30 Ocak 2014 Perşembe 20:18

Suriye’deki krize çözüm bulmak amacıyla Cenevre’de Esed yönetimi ile muhalifler arasında yapılan doğrudan görüşmelerin bugünkü oturumu tamamlandı. Görüşmelerde bir ilerleme sağlanmadığı belirtildi.

AB ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi Al Ahdar El İbrahimi’nin aracılık ettiği doğrudan görüşmelerde muhalifler ile Esed yönetimi temsilcileri arasında ciddi görüş değişikliği olmadığı kaydedildi.

Görüşmeler sonrasında basının karşısına çıkan İbrahimi ilk tur görüşmelerin yarın (Cuma) tamamlanacağını daha sonra tarafların bir hafta sonra görüşmelere devam edeceğini söyledi. İbrahimi muhalifler ile Şam yönetimi heyetleri arasındaki pozisyonlarda bir uçurum olduğunu kaydetti.

Muhalifler ile Suriye yönetimi heyetleri arasındaki bugünkü görüşmelerde şiddetin ele alındığı ve her iki tarafın da bir birini terörün kaynağı olmakla suçladığı belirtiliyor.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Milli Koalisyonu (SMDK) Suriye Devlet Başkanı Esed’in masum halka yönelik sistematik olarak hedef aldığına dair yeni deliller olduğunu, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasını istedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×