Ermenistan askerleri ateşkesi ihlal etti, 2 sivil ağır yaralandı

Ermeni askerleri dün akşam saatlerinde ateşkesi bozarak Azerbaycan-Ermenistan cephe hattı yakınlarında ateş açtı. Tovuz ilçesine bağlı Alibeyli köyüne açılan ateş sonucunda iki sivil ağır yaralandı. Tovuz Merkezi İlçe Hastanesi’nden...

Ermenistan askerleri ateşkesi ihlal etti, 2 sivil ağır yaralandı
26 Temmuz 2014 Cumartesi 12:43

Ermeni askerleri dün akşam saatlerinde ateşkesi bozarak Azerbaycan-Ermenistan cephe hattı yakınlarında ateş açtı. Tovuz ilçesine bağlı Alibeyli köyüne açılan ateş sonucunda iki sivil ağır yaralandı.

Tovuz Merkezi İlçe Hastanesi’nden yapılan açıklamada, Ermeni askerlerinin dün akşam ateşkes ihlali yapması sonucunda Ferid Memmedov (17) ve Anya Elekberova (52) isimli vatandaşların ağır yaralandığı bildirildi. Hastaneye kaldırılan Elekberova, silah sesinden dolayı ağlayan çocuklarının yanına koşarken yaralandığını ifade etti. Elekberova, yaralandıktan sonra komşulardan hastaneye kaldırılması için yardım istediğini söyledi.

Alibeyli köyünde yaşayan Gülnar Memmedova ise geceleri silah seslerinden uyuyamadıklarını ve bahçelerinde rahat çalışamadıklarını ifade etti. Şelale Seferova isimli diğer bir köy sakini ise açılan ateş sonucunda silah mermilerinin evlerinin çatısını delik deşik ettiğini ve iki köylüsünün de ağır yaralandığını belirtti.

Olay sonrası Tovuz ilçesi Milletvekili Ganire Paşayeva yaralıları hastanede ziyaret etti. Sağlık durumu ağır olan Memmedov'un ise başkent Bakü'de bir hastaneye sevk edildiği öğrenildi.

CİHAN

Ermenistan askerleri ateşkesi ihlal etti, 2 sivil ağır yaralandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×