Ekmeleddin İhsanoğlu: Gazze’de masum sivillere yapılan saldırıları kınıyorum

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı saldırıyı kınadığını belirterek “Filistin ve Ortadoğu’da kalıcı barış ve huzurun temini için uluslararası camianın iş birliği yapması gerekmektedir”...

Ekmeleddin İhsanoğlu: Gazze’de masum sivillere yapılan saldırıları kınıyorum
09 Temmuz 2014 Çarşamba 12:43

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı saldırıyı kınadığını belirterek “Filistin ve Ortadoğu’da kalıcı barış ve huzurun temini için uluslararası camianın iş birliği yapması gerekmektedir” dedi.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, İsrail'in Gazze Şeridi'ne karşı yürüttüğü hava saldırılarında en az 25 Filistinli'nin hayatını kaybetmesine tepki gösterdi. Twitter hesabından “Gazze’de masum sivillere karşı yapılan hunharca saldırıları kınıyorum” diyen İhsanoğlu, uluslararası camiayı “Filistin ve Ortadoğu’da kalıcı barış ve huzurun temini için uluslararası camianın iş birliği yapması gerekmektedir.” diyerek göreve çağırdı. İhsanoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ölçüsüz ve orantısız saldırıların bir an önce sonlandırılmasını ve barış sürecinin riske edilmemesini temenni ediyorum.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×