Ege’de deprem: Limni Adası'nda bir kişi yaralandı

Yunanistan’ın Semadirek ve Limni adaları açıklarında meydana gelen 6,5 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre küçük çaplı maddi hasar meydana gelirken, Limni Havaalanı’nda çatının düşmesi sonucu bir kişinin hafif şekilde...

Ege’de deprem: Limni Adası'nda bir kişi yaralandı
24 Mayıs 2014 Cumartesi 14:53

Yunanistan’ın Semadirek ve Limni adaları açıklarında meydana gelen 6,5 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre küçük çaplı maddi hasar meydana gelirken, Limni Havaalanı’nda çatının düşmesi sonucu bir kişinin hafif şekilde yaralanarak hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Kuzey Ege Denizi’nde saat 12.26’da meydana gelen depremde Limni Adası havaalanında bir çatının hasar görmesi üzerine bir kişinin hafif şekilde yaralandığı bildirildi. Yaralı kişinin hastaneye ulaştırıldığı duyuruldu. Öte yandan yine Limni adasında daha çok terk edilmiş evlerin sıvalarının düşmesine ilişkin hasarlar tespit edildiği duyuruldu. Yine Limni Adası’nda bir çiftlikte de hasar meydana geldi. Öte yandan kopan taşlar sebebiyle bir otomobilin de zarar gördüğü bildirildi.

Öte yandan 77 kilometre uzaklıktaki Dedeağaç ilinde deprem yoğun şekilde hissedilirken, İskeçe, Serez, Drama, Selanik ve Atina’da televizyon vericileri belli bir süre devre dışı kaldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×