Dışişleri’nden Nijerya’daki saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı, iki Türk vatandaşın da yaralandığı Nijerya’daki bombalı saldırıları şiddetle kınadı.Dışişleri, Nijerya'nın başkenti Abuja'da dün bir alışveriş merkezinde meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 100'e yakın...

Dışişleri’nden Nijerya’daki saldırıya kınama
26 Haziran 2014 Perşembe 19:28

Dışişleri Bakanlığı, iki Türk vatandaşın da yaralandığı Nijerya’daki bombalı saldırıları şiddetle kınadı.

Dışişleri, Nijerya'nın başkenti Abuja'da dün bir alışveriş merkezinde meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 100'e yakın insanın ölümüne ve aralarında iki Türk vatandaşının da bulunduğu çok sayıda kişinin yaralanmasına yol açan bombalı saldırıların, büyük bir üzüntüyle öğrenildiğini ifade etti. Dışişleri, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Hastaneye kaldırılan yaralı vatandaşlarımızın durumu Abuja Büyükelçiliğimizce yakından takip edilmektedir. Özellikle sivil halkın yoğun olduğu bölgeyi hedef seçen bu saldırıları şiddetle kınıyor ve Nijerya makamlarına, teröre karşı mücadelelerinde her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu yineliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bombalı saldırıda yaralanan ve hastanede tedavileri devam eden iki Türk vatandaşın, Nijerya’nın başkenti Abuja’da bulunan Türk Koleji personeli olduğu öğrenildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×