Dışişleri: Zaruri olmadığı sürece Libya'ya seyahat etmeyin

Dışişleri Bakanlığı, Libya’nın doğusunda Bingazi merkezli olarak silahlı unsurlar arası çatışmaların yoğunlaşarak sürmesi ve bu gelişmelerin ülke genelinde güvenliğe olumsuz yansımaları olması nedeniyle seyahat uyarısı yayınladı.Bakanlıktan...

Dışişleri: Zaruri olmadığı sürece Libya'ya seyahat etmeyin
04 Haziran 2014 Çarşamba 18:18

Dışişleri Bakanlığı, Libya’nın doğusunda Bingazi merkezli olarak silahlı unsurlar arası çatışmaların yoğunlaşarak sürmesi ve bu gelişmelerin ülke genelinde güvenliğe olumsuz yansımaları olması nedeniyle seyahat uyarısı yayınladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımızın zaruri olmadığı takdirde Libya’ya seyahat etmekten imtina etmeleri, bu ülkede bulunmaları için mücbir sebepleri olmayan vatandaşlarımızın da ülkeden ayrılmaları tavsiye edilmektedir." denildi.

Her şeye rağmen Libya’da kalması gereken vatandaşların ise şahsi güvenlikleri açısından gerekli tüm tedbirleri almaları ve azami düzeyde müteyakkız bulunmaları istendi.

Bu bağlamda, vatandaşların Dışişleri Bakanlığı ve Trablus Büyükelçiliği'nce yapılabilecek uyarı ve duyuruları dikkatle takip etmeyi sürdürmeleri telkin edildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×