Dışişleri Bakanı Davutoğlu Azerbaycan'da

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye -Azerbaycan- Türkmenistan dışişleri bakanları üçlü zirvesine katılmak amacıyla Bakü'ye geldi. Davutoğlu zirve öncesi Azerbaycanlı mevkidaşı Elman Memmedyarov ile görüştü. Basının toplantının...

Dışişleri Bakanı Davutoğlu Azerbaycan'da
26 Mayıs 2014 Pazartesi 10:38

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye -Azerbaycan- Türkmenistan dışişleri bakanları üçlü zirvesine katılmak amacıyla Bakü'ye geldi. Davutoğlu zirve öncesi Azerbaycanlı mevkidaşı Elman Memmedyarov ile görüştü. Basının toplantının başından görüntü almasına müsaade edilen görüşmede, iki ülke ilişkileri ve bölgesel konularda bilgi alışverişinde bulunulduğu ifade edildi. Davutoğlu bugün ayrıca Türkmenistan Dışişleri Bakanı Reşit Meredov ile de bir araya geldikten sonra üçlü görüşmelere geçilecek. Bakanlar ve heyetlerin katılımıyla gerçekleştirilecek toplantıların sonunda ortak basın toplantısının düzenlenmesi öngörülüyor.

Bakanlar geçtiğimiz yıl Avrupa Güvenlik ve İşbirliği (AGİT) Dışişleri bakanları toplantısı sonrasında, söz konusu toplantıyı gerçekleştirme kararı almışlardı. Üç ülke dışişleri bakanlarının gündeminde; bölgesel işbirliği, enerji ve ekonomik ilişkileri geliştirmek gibi konular var.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×